آیا مصرف عسل طبیعی برای افراد دیابتی مضر است؟

آیا مصرف عسل طبیعی برای افراد دیابتی مضر است؟

عسل طبیعی یکی از خوشمزه ترین ترین خوراکی هایی است که در جهان هستی وجود دارد و می تواند انواع بیماری ها را درمان کند و یا از بروز آن ها جلوگیری به عمل آورد.
مصرف این خوراکی بسیار خوشمزه برای هیچ شخصی ضرر به همراه ندارد. متخصصان طب سنتی می گویند بسیاری از مواقع افراد زیادی به ما مراجعه می کنند و می پرسند که آیا مصرف عسل طبیعی برای افراد دیابتی مضر است؟ پاسخ این سوال بسیار ساده است و منفی می باشد.
با ما در این مقاله همراه باشید تا به شرح پاسخ این سوال بپردازیم.

دیابت چیست؟

قبل از هرچیز ابتدا بهتر است به این موضوع بپردازیم که دیابت چگونه بیماری ای است و چگونه میتوان از بروز آن پیشگیری کرد؟
دیابت نوع 2 یک بیماری اکتسابی است که در نتیجه افزایش بیش از حد نرمال قندخون تشکیل می شود.
در واقع در حالت طبیعی، انسولین به وسیله لوزالمعده تشکیل شده و با این فرآیند، سلول ها قادر به دریافت گلوکز می شوند. اما در دیابت شیرین، سلول ها به جای استفاده از گلوکز، از مواد شیرین دیگری استفاده می کنند که این امر باعث تولید سم در بدن می شود.
بهترین راهی که با آن می توان از ابتلا به دیابت جلوگیری کرد، حذف شکر و کربوهیدرات های تصفیه شده از رژیم غذایی روزانه می باشد.
البته دیابت نوع 1 یک بیماری خود ایمنی است که علائمی همچون تکرر ادرار، خشکی دهان یا گرسنگی مداوم دارد.

فواید مصرف عسل در افراد دیابتی

خوب است بدانید که طی یک مطالعه ای که بر روی عسل طبیعی و شکر و تاثیر آن‌ها بر روی سطح قند خون انجام شد، محققان به این نتیجه رسیدند که محلول ۷۵ گرمی از عسل چه در افراد دارای دیابت و چه در افرادی که اصلا دیابت ندارند بعد از ۳۰ دقیقه سطح قند خون را بالا می‌برد، اما این میزان نسبت به محلول ۷۵ گرمی شکر کمتر است.
اما نکته اینجا بود که بعد از گذشت دو ساعت از آزمایش، قند خون افرادی که عسل مصرف کرده بودند در سطح پایینتری از کسانی که قند مصرف کرده بودند، قرار گرفت.
لازم به ذکر است که مصرف عسل طبیعی توسط افرادی که به دیابت نوع 2 یا همان دیابت بزرگسالی و دیابت نوع 1 مبتلا بودند، نه تنها خطری ایجاد نکرد، بلکه بسیار هم مفید واقع شد.
تحقیق دیگری با عنوان «مقایسه اثرات آنتی‌ اکسیدانی عسل، گلیبن‌کلامید، متفورمین و ترکیبات آن‌ ها در کلیه موش‌ های مبتلا به دیابت ناشی از استرپتوزوتوسین» توسط اوماتایو اووموفویان ارجووا و همکارانش که در نشریه علوم مولکولی منتشر شد، اثر مصرف عسل به همراه یکی از دو داروی رایج دیابت (متفورمین و گلیبن‌کلامید) بررسی می ‌کند. موش ‌های دیابتی که بصورت تصادفی در ۶ گروه قرار گرفتند و آب مقطر، عسل، گلیبن‌کلامید، گلیبن‌کلامید و عسل، متفورمین یا متفورمین و عسل را به مدت ۴ هفته مصرف کردند.
عسل طبیعی بطور قابل ملاحظه‌ای مقدار انسولین را افزایش داده و میزان قند خون و فروکتوزامین را کاهش داد. دو داروی ذکر شده، قند خون را بطور چشمگیری کاهش دادند، اما در ترکیب با عسل، گلوکز خون بسیار کمتری را تولید کردند. آن ‌ها همچنین مقادیر بالای کراتینین، بیلیروبین، تریگلیسریدها و کلسترول VLDL را کاهش دادند.

پس همانطور که گفته شد، مصرف عسل برای افراد دیابتی ضرری به همراه ندارد، به آن شرط که چند نکته توسط این افراد رعایت شود. اول آن که عسل مصرفی افراد دیابتی، حتما باید عسل طبیعی کوهستان باشد. زیرا عسل های تقلبی تماما از شکر تغلیظ شده تهیه گشته اند که میزان قندخون را شدیدا بالا می برد.
البته مصرف عسل طبیعی، تنها در صورتی که قندخون افراد دیابتی به حالت نرمال باشد، توصیه می شود؛ در غیر اینصورت مصرف عسل توسط افرادی که قندخون بالایی دارند، ممکن است خطر آفرین باشد.

دیدگاهتان را بنویسید