انواع عسل تقلبی

انواع عسل تقلبی

عسل طبیعی یک ماده پرخاصیت و مقوی می باشد که می تواند بسیاری از بیماری های ما را به طور معجزه آسایی درمان کند.
مصرف عسل طبیعی برای همه افراد مفید می باشد؛ به طوری که افراد چاق می توانند آن را مصرف کنند و لاغری با عسل طبیعی را تجربه کنند.
البته بهتر است که قبل خرید عسل طبیعی، حتما روش های تشخیص عسل طبیعی از تقلبی را به دقت مطالعه کنید تا به دام متقلبان این بازار نیفتید. ما در اینجا به شما انواع عسل های تقلبی را معرفی می کنیم.

عسل نیمه طبیعی

در واقع این نوع عسل، تقریبا خواصی مشابه عسل طبیعی کوهستان دارد و این امر به دلیل فرآیندهای آنزیمی است که در معده زنبور صورت می گیرد.
در این روش تولید عسل، آب و شکر یا شربت قند و آبمیوه به زنبور داده می شود و زنبور عسل با تغذیه آن ها، به تولید عسل می پردازد. به نظر می‌رسد مصرف این نوع عسل، خطری برای سلامت ما ندارد؛ زیرا فرآیند تولید آن شباهت زیادی به فرآیند تولید عسل طبیعی دارد. در مناطقی که پوشش گیاهی محدودتر می باشند، این روش طرفداران زیادی دارد. با کمک این روش، زنبورداران در فصول سردسال نیز به برداشت عسل می پردازند.

تولید عسل بدون زنبور

در این روش، عسل طبیعی کوهستان، با مواد گلوکزی، شیره میوه ها و دیگر تغلیظ کننده های صنعتی به خوبی ترکیب می شود تا یک عسل تقلبی به دست آید.

عسل کاملا تقلبی

استفاده از این روش امروزه بسیار مرسوم می باشد، در واقع متقلبان بازار فروش عسل، با استفاده از شیره میوه هایی همانند خرما و توت و غیره، به تولید عسلی می پردازند که هیچگونه طعم و عطر خاصی ندارد و استفاده از آن، می تواند اثرات خطرناک و جبران ناپذیری بر سلامت اندام های ما بگذارد.
پس بهتر است که هنگام خرید عسل، به مناطق سرسبزی همچون ارسباران مراجعه کنید. البته ما پیشنهاد می دهیم که به منظور حذف واسطه ها، به طور مستقیم عسل طبیعی را از سایت ها یا زنبورداران بخرید.

دیدگاهتان را بنویسید