انواع عسل طبیعی کوهستان

انواع عسل طبیعی کوهستان

عسل طبیعی کوهستان، حاصل زحمات فراوان زنبورهای عسل است که گاها برای تهیه چند گرم عسل طبیعی کوهستان، چندین کیلومتر راه را بپیمایند. عسل طبیعی کوهستان، رنگ ها و انواع مختلفی دارد که می توان جهت درمان بسیاری از بیماری ها آن را به کاربرد. عسل طبیعی کوهستان که در تنه درختان یا جاهای مختلفی تشکیل می شوند، به دلیل سختی برداشت، بسیار گران و کمیاب هستند در حالی که گاها بعضی افراد، اقدام به پرورش کندو در تنه های درختان یا کندوهای دست ساز می کنند.
لازم به ذکر است که این عسل ها خواص تقریبا مشابهی با عسل هایی دارند که خود زنبورها آن را به وجود می آورند.
پس به طور کلی می توان گفت که عسل های کوهی به دو شکل به وجود می آیند. گاها بعضی از زنبورداران، به فراهم کردن شرایط مناسب می پردازند و به جذب و پرورش زنبورهای کارگر می پردازند. در واقع در این روش، یک منطقه مناسب، برای زنبورها به وجود می آید که این محیط باید دارای شرایط ویژگی هایی همچون دوری از دکل های مخابراتی، نزدیکی به منابع آب تمیز و روان، وجود پوشش گیاهی غنی و دشت های وسیع و سرسبز است.
پس بهتر است که هنگام تهیه عسل طبیعی کوهستان، این موارد را در نظر داشته باشید و حتما راه های تشخیص عسل طبیعی از تقلبی را به خوبی مطالعه کنید.
در واقع در روش تولید مصنوعی، کندوها به شکل آماده در مزارع قرار داده می شوند و گاها بعضی از زنبورداران، در بعضی از فصول سال، که پوشش گیاهی از بین می رود، آب شکر را قرار می دهند تا زنبورها از آن تغذیه کنند و به تولید عسل طبیعی کوهستان بپردازند.
در نوعی دیگر، زنبورها به شکل طبیعی کندو را به وجود می آورند و در آن به شکل گروهی زندگی می کنند. خوب است بدانیدعسل طبیعی که کندوی آن به شکل طبیعی به وجود آمده است، خواص تقریبا مشابهی با عسل هایی که زنبورهای آن با آب شکر تغذیه شده اند، دارد.
پس بهتر است که یکی از این عسل ها را حتما تهیه کنید و آن را تهیه کنید تا آن را به شکل ماسک عسل طبیعی، درمان التهابات و استفاده از آن در آشپزی، بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید