بررسی میکروسکوپی عسل طبیعی

بررسی میکروسکوپی عسل طبیعی

عسل طبیعی یک ماده پرخاصیت و مقوی می باشد که می تواند بسیاری از بیماری های ما را درمان کند. خوب است بدانید که امروزه به دلیل افزایش مصرف کنندگان عسل طبیعی، تعداد متقلبان این بازار به شدت زیاد شده است.
البته شما می توانید با مطالعه راه های تشخیص عسل طبیعی از تقلبی، یک خرید مطمئن داشته باشید و از خواص عسل طبیعی بهره مند شوید.
خوب است بدانید که عسل های طبیعی ویژگی های منحصر به فردی دارند که با مطالعه آن ها، می توانید عسل طبیعی کوهستان را به خوبی بشناسید.
مثلا شما می توانید از روی نام عسل، به نوع گرده و شهد تغذیه شده توسط زنبور عسل پی ببرید. در واقع شما با این کار، متوجه نوع طبع عسل می شوید. لازم به ذکر است که طبع عسل مصرفی شما حتما باید مشخص گردد؛ زیرا ممکن است با مزاج بدن شما سازگار نباشد.
بررسی میکروسکوپی عسل طبیعی اصلا کار سختی نیست؛ گاها بعضی زنبور داران برای فهمیدن نوع گرده، به طور تخصصی عمل می کنند. به این شکل که نمونه عسل طبیعی را با نسبت 20 به 1 با آب رقیق می کنند و در دستگاه سانتریفیوژ با سرعت 3500 دور در دقیقه قرار می دهند.
در این مرحله بهتر است که پروتئین ها و کربوهیدرات ها به خوبی شسته شوند و نمونه تهیه شده را برای بررسی بیشتر بر لام قرار می دهیم.
خوب است بدانید که تشخیص دقیق نوع گرده با میکروسکوپ نوری امکان پذیر نیست اما با میکروسکوپ الکترونی می توان جزئیات مدنظر را با دقت بیشتری مورد بررسی قرار دارد.
البته میکروسکوپ الکترونی هم خوب عمل می کند و می تواند نوع گرده را به ما بشناساند. مثلا گرده بعضی گیاهان همانند علف ترش، با این نوع میکروسکوپ به خوبی قابل تشخیص اند.
لازم به ذکر است که گرده بعضی گیاهانی که وابستگی زیادی به یکدیگر دارند را نمی توان به خوبی تشخیص داد.

دیدگاهتان را بنویسید