بستنی میوه ای با عسل طبیعی

بستنی میوه ای با عسل طبیعی

خوراکی‌هایی که با عسل طبیعی تولید می‌شوند بسیار پرخاصیت هستند؛ زیرا عسل طبیعی خواص بی شماری دارد که بشر امروزی هنوز از کشف برخی از آن‌ها عاجز است. شایان ذکر است که مصرف عسل تقلبی به جای عسل طبیعی نه تنها با خواص دارویی و درمانی همراه نبوده، بلکه برای ما ضرر هم دارد. البته امروزه راه‌های فراوانی برای تشخیص عسل طبیعی از تقلبی وجود دارند که هرکدام تا حدودی می‌توانند ما را در تشخیص یاری برسانند. با تهیه خوراکی خوشمزه‌ای که به شما معرفی می‌شود، با یک تیر، دونشان بزنید؛ بستنی میوه‌ای با عسل طبیعی، لذت و سلامتی را به شما هدیه می‌کند.

خواص بستنی میوه‌ای با عسل طبیعی

لازم به گفتن نیست که مصرف عسل طبیعی همراه با هر ماده دیگری، باعث خوشمزگی بیشتر می‌شود. اگر شما از طعم یک میوه خوشتان نمی‌آید، کافی است آن را با عسل ترکیب کرده و به عنوان معجون با عسل طبیعی یا به شکل بستنی، نوش جان کنید.
به عنوان نمونه ما در اینجا یک بستنی با طعم توت‌فرنگی و شلیل را به شما آموزش می‌دهیم. لازم به ذکر است که انواع مختلفی از معجون‌ها با عسل طبیعی در سایت عسل خونه به شما کاربران گرامی آموزش داده شده است.
ترکیب توت فرنگی و شلیل با عسل طبیعی در این بستنی معجزه می‌کند، این بستنی سوای از طعم بسیار لذت بخش، خواص فراوانی دارد که به چند نمونه از آن اشاره می‌کنیم.
توت فرنگی برای پیشگیری از بیماری‌های قلبی توصیه می‌شود، چرا که توت فرنگی سرشار از آنتی اکسیدان و پلی فنل است که به محافظت از سلامت قلب می‌پردازد. همچنین توت فرنگی سرشار از ویتامین C است که همچون یک سرم، به پوست و مو ویتامین رسانی می‌کند.
توت فرنگی دارای یک نوع اسید خاص است که با کمک آنتی اکسیدان های دیگر، به کاهش هضم غذاهای نشاسته‌ای کمک می‌کند و به افزایش سطح قند خون را پس از یک وعده غذایی نشاسته‌ای، می‌پردازد.
توت فرنگی همچنین به دلیل وجود آنتی اکسیدان ها، از سلول‌های مغزی محافظت کرده و به نابودی اثر مخرب رادیکال‌های آزاد می‌پردازد. لازم به ذکر است که توت فرنگی از بروز بیماری‌های مغزی همانند پارکینسون و آلزایمر تا حد زیادی جلوگیری می‌کند.
جزء دیگر بستنی که می‌خواهیم به شما آموزش دهیم، شلیل می‌باشد. شلیل از آسیب رسانی به بافت DNA جلوگیری می‌کند؛ این ویژگی به دلیل وجود منابع سرشار ث و آ است که همانند آنتی اکسیدان به مبارزه با رادیکال‌های آزاد می‌پردازد.
این میوه تابستانی سطح تپش قلب را در دامنه معمولی نگه داشته و با منابع سرشار از فیبر خود، احتمال ایجاد لخته در رگ‌های خونی را کاهش می‌دهد.
محققان به تازگی دریافته‌اند که مصرف منظم شلیل، می‌تواند از ریزش مو جلوگیری کند؛ مواد مغذی موجود در شلیل، به تغذیه پوست سر پرداخته و مو را تقویت می‌کنند.
شلیل به پاکسازی کلیه پرداخته و مواد زائد و سمومات را از بدن حذف می‌کند.
عسل طبیعی موجود در این بستنی به انرژی زایی و درمان بیماری ها و مشکلات معده پرداخته و با منابع سرشار آنتی اکسیدانی خود، به مبارزه با رادیکال های آزاد می‌پردازد.

طرز تهیه بستنی میوه‌ای با عسل طبیعی

برای تهیه این بستنی بسیار خوشمزه، شما می‌توانید از میوه‌های دلخواه خود استفاده کنید. ما در این دستور تهیه به شما ترکیب عسل طبیعی با شلیل و توت فرنگی را پیشنهاد می‌دهیم.
برای تهیه، کافیست 1 پیمانه شلیل و توت فرنگی، 1 پیمانه ماست، 1/3 پیمانه عسل طبیعی، 1 قاشق چایخوری وانیل را ترکیب کرده و مواد مخلوط شده را در لیوان بریزید و یک چوب بستنی را در مرکز آن قرار دهید و به مدت 4 ساعت فریز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید