بهترین معجون ها برای گلودرد

بهترین معجون ها برای گلودرد

عسل طبیعی به علت خاصیت آنتی باکتریالی خود، به درمان گلودرد کمک بسیاری می کند. البته بهتر است که عسل طبیعی را با مواد طبیعی دیگری ترکیب کنیم تا نتیجه بهتری بگیریم. به عقیده محققان، بهترین معجون ها برای گلودرد، از ترکیب عسل طبیعی با پودر دارچین، آبلیموی ارگانیک، سیر و غیره به دست می آیند.
دردی که در ناحیه گلو انجام می شود، در واقع یک پاسخ ایمنی است که بدن شما نسبت به باکتری های درون گلو نشان می دهد.

معجون عسل طبیعی و دارچین برای گلودرد

دارچین یکی از مقوی ترین مواد جهت تقویت سیستم ایمنی بدن می باشد. در واقع این ادویه خوش عطرو بو باعث افزایش انرژی و دور شدن بیماری ها می شود.
عسل طبیعی هم آنزیم های فراوانی در خود دارد که باعث کشتن میکروب ها و باکتری ها شده و از رشد مجدد آن ها جلوگیری می کند.
هنگام گلودرد به سراغ قرص و کپسول ها با عوارض جانبی خطرناک، نروید و این روش طبیعی را امتحان کنید و معجزه را ببینید.
برای تهیه این ترکیب، ما به200 میلی لیتر شیر ، 1 چوب دارچین و 2 قاشق چایخوری عسل طبیعی نیاز داریم. 200 میلی لیتر شیر را داغ کرده و چوب دارچین را در آن بی اندازید و با عسل مخلوط کنید و میل کنید.

معجون عسل طبیعی و آبلیمو برای گلودرد

لیمو ترش با شکستن مخاط تشکیل شده در گلو، به درمان گلودرد کمک شایانی می کند. لیمو حاوی مقدار فراوانی ویتامین C می باشد که به تقویت سیستم ایمنی می پردازد. همچنین لیموترش به طور موثری به درمان عفونت ها پرداخته و با آن ها مبارزه می کند.
برای تهیه این ترکیب، کافیست که یک لیوان آب گرم را با 1 قاشق چای خوری آب لیمو و مقداری عسل طبیعی ترکیب کنید. این ترکیب یکی از بهترین معجون ها برای گلودرد است.

ترکیب عسل طبیعی با سیر برای گلودرد

سیر یک ماده مغذی اما کم کالری است که برای درمان بسیاری از بیماری ها از آن استفاده می شود.
محققان دریافته اند که دوز بالای عصاره سیر، می تواند تا 61 درصد به کاهش تعداد روزهای ابتلا به سرماخوردگی بپردازد.
سیر و عسل طبیعی باعث پیشگیری و کاهش وخامت آنفولانزا و سرماخوردگی می شوند؛ این ترکیب همانند یک مکمل غذایی عمل کرده و شما را از مصرف قرص و کپسول های مصنوعی، بی نیاز می سازد.
هنگامی که سیر با عسل طبیعی ترکیب می شود همانند یک آنتی بیوتیک طبیعی به ریشه کن کردن عفونت ها می پردازد و باعث می شود شما بدنی سالم به دور از بیماری داشته باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید