ترکیبات عسل طبیعی کوهستان

ترکیبات عسل طبیعی کوهستان

عسل طبیعی کوهستان خواص بی شماری دارد و در درمان بسیاری از بیماری ها استفاده می شود. این خوراکی خوشمزه، سرشار از مواد مغذی بوده که به بهبود عملکرد دستگاه های بدن کمک ویژه ای می کند.
ترکیبات عسل طبیعی کوهستان، ویتامین ها، آنزیم ها، آنتی اکسیدان و یک سری پروتئین ها می باشد که برای سلامت بدن، ضروری به شمار می روند.
عسل طبیعی کوهستان در مناطق مختلفی تولید و عرضه می شود که یکی از این مناطق، ارسباران در ناحیه شمال کشور است که پوشش گیاهی غنی و اقلیمی خوش آب و هوا دارد.
این منطقه، حاوی بیش از 100 گونه گیاهی است که زنبورها از آن تغذیه می کنند و به تولید عسل طبیعی کوهستان می پردازند. بالطبع عسلی که از این گیاهان تولید شده باشد، ترکیبات مقوی زیادی در خود دارد.
عسل های مختلف، رطوبت متفاوتی نیز دارند که این ویژگی به شرایط اقلیمی منطقه برداشت عسل طبیعی دارد. مثلا در مناطقی که رطوبت هوا بیشتر باشد، طبیعتا میزان رطوبت عسل هم بیشتر است.
در کشورمان ایران نیز، عسل هایی که در شمال کشور تولید می شوند، رطوبت بیشتری نسبت به بقیه عسل ها دارند و رقیق ترند.
لازم به ذکر است که قند غالب موجود در عسل طبیعی کوهستان، ساکارز می باشد که این ماده می تواند طی کی فرآیند خاص، به دکستروز و لوولوز تبدیل شود.
عسل طبیعی کوهستان، دارای منبع های گیاهی متفاوتی است که که مقادیر آن ها نسبتا یکسان می باشد. عسل طبیعی کوهستان همچنین حاوی مقادیر بالایی از اسیدها، پروتئین ها و همچنین مواد معطر است. لازم به ذکر است که آنزیم های مختلفی نیز در عسل طبیعی یافت می شود که از جمله آن ها، دیاستاز، کاتالاز، فسفاتاز و انورتاز است.
ویتامین های زیادی در عسل طبیعی کوهستان یافت می شود که به بهبود عملکرد ارگان های مختلف بدن، کمک شایانی می کند. خوب است بدانید که عسل های کوهستانی که رنگ تیره تری دارند، املاح معدنی بیشتری دارند و حاوی کلسیم، پتاسیم، سدیم، منگنز، آهن و مس می باشد.
خوب است بدانید که عسل طبیعی همچنین حاوی مقادیر بالایی از پروتئین، اسیدهای آلی و رایحه های معطر می باشد. البته بسیاری از ترکیباتی که در عسل طبیعی وجود دارند، هنوز شناخته نشده اند و این یعنی کاربرد عسل طبیعی کوهستان چیزی بیشتر از ماسک عسل طبیعی و خوراکی و استفاده های درمانی است.
البته بهره گیری از خواص عسل طبیعی جهت درمان، مستلزم آن است که هنگام خرید عسل طبیعی، راه های تشخیص عسل طبیعی از تقلبی را بشناسید تا بهترین عسل را تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید