ترکیبات مقوی جهت مو و ناخن با عسل طبیعی

ترکیبات مقوی جهت مو و ناخن با عسل طبیعی

عسل طبیعی به علت داشتن مواد مغذی همچون آمینو اسید ها و آنزیم های طبیعی، می تواند بسیاری از مشکلات و بیماری های ما را درمان کند. این ماده طبیعی اثرات معجزه آسایی روی مو و ناخن می گذارد و شما را از مصرف مواد شیمیایی بی نیاز می سازد.

معرفی ترکیبات مقوی جهت مو و ناخن با عسل طبیعی

همانطور که گفته شد عسل طبیعی با داشتن ترکیبات شگفت انگیز، می تواند بسیاری از مشکلات پوست و مو را در ما ریشه کن کند. با خواندن این مقاله می توانید برخی از مشکلات خود را درمان کنید.

نرم‌کننده‌ی مو

2 تا 3 قاشق مرباخوری عسل مایع را با 850 سی‌سی معادل 5 پیمانه آب گرم آب‌کشی، مخلوط کنید. برای بهبود رنگ مو: اگر موهایتان بلوند است، به آن یک قاشق مرباخوری آب لیمو، و اگر خرمایی است، به آن یک قاشق مرباخوری سرکه اضافه کنید.
این نرم‌کننده را پس از شستشوی موهایتان با شامپو به موها بزنید. نیازی نیست پس از آن موهایتان را آب بکشید، زیرا عسل باعث چسبندگی مو نخواهد شد.

نرم‌کننده‌ی قوی برای شستشوی اولیه‌ی موها

2 قاشق غذاخوری عسل، 1 قاشق غذاخوری روغن نارگیل (بهداشتی)، یا روغن زیتون بکر، یا روغن بادام را با هم مخلوط کنید. به‌عنوان یک افزودنی اختیاری می‌توانید به آن 1 قاشق غذاخوری دوغ اضافه کنید تا قدرت مرطوب‌کنندگی آن افزایش یابد، و به دلیل اسید لاکتیک موجود در آن، استحکام و قابلیت ارتجاعی مو را افزایش ‌دهد. موهایتان را با این نرم‌کننده خیس کنید و ماساژ دهید. 20 دقیقه آن را به حال خود بگذارید، سپس موهایتان را با یک شامپوی ملایم بشویید و در صورت تمایل به آن طبق معمول نرم‌کننده بزنید.

نرم‌کننده‌ی ناخن

2 قاشق مرباخوری عسل غلیظ را با 2 قاشق مرباخوری روغن زیتون بکر و 1 قطره اسانس (روغن) کُندر، لیمو یا بهارنارنج مخلوط کنید. این مخلوط را به ناخن‌ها و کوتیکول (پوست احاطه‌کننده‌ی ناخن‌ها) بمالید و ماساژ دهید، 20 دقیقه صبر کنید و سپس آن را بشویید.

منبع: کتاب معجزه عسل 

دیدگاهتان را بنویسید