تشخیص عسل طبیعی از تقلبی با آب

تشخیص عسل طبیعی از تقلبی با آب

عسل طبیعی یک خوراکی خوشمزه و طبیعی می باشد که می تواند بسیاری از بیماری های ما را درمان کند. در واقع عسل طبیعی به علت خواصی که دارد، طرفداران زیادی پیدا کرده است و این امر باعث شده که قیمت این محصول بالا برود و افرادی اقدام به تولید عسل تقلبی بکنند.
اما سوالی که مطرح می شود این است که شما چگونه می‌توانید عسل خوب را از عسل تقلبی تشخیص بدهید؟ روش‌های زیادی در این‌باره وجود دارد، مثلا می‌گویند اگر عسل شکرک بزند، تقلبی است یا اینکه رنگش باید کهربایی باشد یا اینکه اگر آن را در ظرف بریزیم، نباید رشته‌اش قطع شود، اما باید گفت که هیچ کدام از این روش‌ها، برای تشخیص عسل اصل از تقلبی، به شکل قطعی جواب نمی‌دهند و ممکن است روی یک نوع عسل به درستی کار نکند.

عسل طبیعی و خالص، اصلا باید شکرک بزند. آنزیم‌ها و قند موجود در عسل باعث شکرک زدن آن می‌شود. اجسام خارجی از قبیل ذرات موم، گرده گل یا حتی گرد و غبار می‌توانند به‌عنوان هسته تبلور باشند. شاید بتوان گفت که عسل طبیعی و خالص را فقط می‌توان در آزمایشگاه‌های مواد غذایی از انواع تقلبی تشخیص داد.

تقلب در ساخت عسل به روش‌های متنوعی انجام می‌شود به صورتی که حتی اگر شما را بالای سر یک کندوی عسل هم بردند، باز هم نمی‌توانید مطمئن باشید عسل‌های روی شبکه موم‌های این کندوها تقلبی است یا اصل. یک روش تقلب در ساخت عسل این است که مواد گلوکزی را در آب و شیره گیاهان حل می‌كنند و به‌صورت عسل درمی‌آورند. راه دیگر این است که به جای گیاهان، زنبورها را با آب قند تغذیه ‌کنند. این عسل در آزمایشگاه به علت درصد بالای ساکاروزی که دارد، قابل‌تشخیص است، اما در مغازه‌های عسل‌فروشی تقریبا غیر ممکن است.

تشخیص عسل طبیعی با آب سرد

در شرح تست تشخیص عسل طبیعی با آب سرد گفته می شود که: زمانی که عسل را با یک قاشق به مرور در آب میریزید به صورت شکل بالا عسل باید خودش را حفظ کن و حل نشود. یا اگر یکباره مقدار عسل را مثلا یک قاشق عسل در آب بریزید بصورت قطعه ای در ته ظرف خودش را حفظ میکند و با سرعت بسیار کمی به شکل کف ظرف در خواهد آمد.

تشخیص عسل طبیعی با آب گرم

اگر عسل را در آب گرم بریزید بصورت خودکار حل نمی شود و نیاز به هم زدن دارد. و اگر حین ریختن عسل و آب ترکیب شد می توان گفت آن ماده به احتمال زیاد عسل نیست.

دیدگاهتان را بنویسید