خواص عسل طبیعی برای قلب

خواص عسل طبیعی برای قلب

بهترین و خوشمزه ترین ماده ای که جهت سلامت کلی اندام های بدن می توان مصرف کرد، عسل طبیعی کوهستان می باشد. در واقع عسل طبیعی کوهستان سرشار از آنتی اکسیدان، آنزیم، ویتامین و قندهای طبیعی است که از بروز امراض گوناگون، جلوگیری به عمل می آورد.
یکی از فوایدی که عسل طبیعی برای ما به دنبال دارد، سلامت قلب می باشد؛ به طوری که خواص عسل طبیعی برای قلب بسیار زیاد می باشد و انسان ها از دوران باستان به خوبی با آن آشنا بوده اند.
البته بهتر است که عسل مصرفی ما عسل طبیعی کوهستان باشد تا اثرات خوبی به دنبال داشته باشد. به این منظور توصیه می کنیم که حتما راه های تشخیص عسل طبیعی از تقلبی را به دقت مطالعه فرمایید.

معرفی خواص عسل طبیعی برای قلب

خوب است بدانید که قلب پرکارترین عضله بدن به شمار می رود که از بدو تولد شروع به کار می کند. این عضله که در طول زندگی انسان هرگز استراحت ندارد، بالطبع بیشترین مصرف انرژی را در بین تمام عضلات بدن دارد. انرژی موردنیاز عضلات از طریق سوختن گلوكز داخل یاخته های بدن آزاد می شود؛ از این روی ما می توانیم با خوردن غذاهای مقوی و سالم، به تامین انرژی و سلامت این اندام کمک زیادی بکنیم.
عسل طبیعی یکی از بهترین خوراکی هایی است که قند طبیعی فراوانی برای بدن ما تامین می کند و تا ساعت ها بدن ما را از مواد غذایی پرکالری بی نیاز می سازد.
علاوه بر آن، عسل طبیعی آنزیم های بی شماری دارد که قادر به تجزیه و انحلال چربی ها بوده و لذا مصرف عسل باعث می شود که علاوه بر تأمین انرژی فراوان برای تحریک و تقویت قلب، چربی های داخل قلب و عروق تحلیل روند و به این وسیله باعث گشادشدن عروق و رفع تنگی آنها، افزایش جریان خون در قلب و عروق و تنظیم فشار خون می شود و با چنین اثراتی طبعا از خطر بروز سکته قلبی جلوگیری می کند.
با مصرف عسل به تقویت کار قلب خود کمک کنند. توصیه می شود تمام بیماران قلبی، به ویژه آن دسته از بیماران که مبتلا به انسداد یا تنگی عروق قلبی هستند، از مصرف عسل کوتاهی نکنند.
محققان معتقدند که تصلب شرائین شریان‌ها را با بروز آتروما تنگ می‌کند، آن‌ها را با وجود برافروختگی ناشی از التهاب و رسوبات کلسیم، سفت (صلب) می‌کند، و زمینه‌ساز گردش خون ضعیف، سکته‌ی مغزی و حملات قلبی می‌شود.
یکی از دلایل تصلب شرائین، بالا بودن سطح کلسترول LDL که در صورت اکسیده‌شدن اثر التهاب‌زا خواهد داشت، و پایین بودن سطح کلسترول HDL (کلسترول محافظت‌کننده) است. از دلایل دیگر می‌توان به پیش‌د‌یابت، بالا بودن فشار خون، چربی ‌خون یا هموسیستئین، و وجود یک تمایل غیر‌طبیعی به التهاب یا لختگی خون اشاره کرد.
قند خون بالا می‌تواند با تخریب کلاژن (گلیکاسیون) در دیواره‌ی شریان‌ها و کاهش انعطاف‌پذیری آن، زمینه‌ساز بیماری‌های شریانی شود. عسل، در مقایسه با شکر، قند خون را تا حد کمتری بالا می‌برد.

راهکار عملی برای تقویت و درمان مشکلات قلبی با عسل طبیعی:

سه بار در روز یک قاشق مرباخوری عسل خام میل کنید، یک قاشق از آن را یک ساعت پیش از خواب مصرف کنید. عسل غنی از آنتی‌اکسیدان می‌تواند به‌ویژه برای این منظور مفید باشد.

منبع: کتاب معجزه عسل2

دیدگاهتان را بنویسید