خواص عسل طبیعی برای مادران باردار

خواص عسل طبیعی برای مادران باردار

عسل طبیعی یک ماده مقوی و پرخاصیت جهت درمان بسیاری از بیماری هاست. در واقع با استفاده از عسل طبیعی می‌توان بسیاری از بیماری ها را درمان کرد؛ مصرف عسل طبیعی بر خلاف داروها و کپسول های شیمیایی، هیچگونه عوارض جانبی برای سلامت ما به همراه نداشته و می تواند بسیار مفید واقع شود.
از قدیم الایام مصرف عسل طبیعی به زنان باردار پیشنهاد می شده است؛ زیرا عسل طبیعی سرشار از آنتی اکسیدان، آنزیم، ویتامین و قند طبیعی است که این عوامل می تواند برای سلامت جنین و مادر مفید واقع شوند.
البته بهتر است که قبل خرید عسل طبیعی، حتما روش های تشخیص عسل طبیعی از تقلبی را مطالعه فرمایید تا با مصرف عسل تقلبی، عوارض خطرناک را به بدن خود تحمیل نکنید.

خواص عسل طبیعی برای مادران باردار

بسیاری از زنان از مصرف عسل طبیعی در دوران بارداری خودداری می‌کنند و از وجود باکتری‌هایی که فکر می‌کنند ممکن است در ترکیب عسل وجود داشته باشد و سم بوتولونیم تولید کند، واهمه دارند.
اما مادران نباید نگران این موضوع باشند. مادامی که عسل طبیعی کوهستان مصرف می‌کنند جای نگرانی در این باره نیست. این موضوع ثابت شده است که عسل خالص به هیچ وجه برای جنین ضرر ندارد.
البته توجه داشته باشید که مصرف بیش از حد عسل در این دوران می‌تواند به دیابت بارداری منجر شود؛ در واقع به خاطر وجود گلوکز زیاد در عسل طبیعی، این ماده غذایی در فهرست موادغذایی مضر در بارداری جای گرفته است. این موضوع در زنانی که به دیابت نوع 2 مبتلا هستند از حساسیت بیشتری برخوردار است که میزان مصرف عسل طبیعی در این دوران را کنترل نمایند. احتمال ابتلا به حساسیت به عسل نادر است اما مصرف بیش از حد می‌تواند منجر به گرفتگی معده، تحریک دستگاه گوارش، اسهال و نفخ شود.
خوب است بدانید که مصرف عسل در دوران بارداری می‌تواند در رفع سوزش سر سینه موثر باشد. به این صورت که یک لیوان شیر داغ با یک قاشق مرباخوری عسل طبیعی کوهستان را به خوبی ترکیب کرده و از آن به عنوان بهترین درمان برای این بیماری استفاده کنید. البته این معجون به شرطی معجزه آسا خواهد بود که به طور مرتب و پیوسته به مصرف برسد تا بتواند نتایج معجزه آسای خود را بروز دهد.

دیدگاهتان را بنویسید