خواص عسل طبیعی برای مغز

خواص عسل طبیعی برای مغز

عسل طبیعی یک ماده بسیار مقوی و مغذی جهت تقویت سیستم بدنی می باشد. از جمله اندام هایی که باید همواره با عسل طبیعی تقویت گردند، مغز می باشد؛ در واقع خواص عسل طبیعی برای مغز بسیار زیاد می باشد که از قدیم الایام انسان ها با آن آشنا بوده اند و برای درمان یا جلوگیری از امراض مغزی، از آن بهره می گرفته اند.
البته عسل طبیعی در بسیاری از موارد دیگر همچون لاغری با عسل طبیعی و یا آشپزی با عسل طبیعی کاربرد دارد.

معرفی فواید عسل طبیعی برای مغز

گلیکوژن منبع اصلی سوخت برای مغز به شمار می رود که فعالیت آن در طول شب، بیشتر از روز می‌باشد. در واقع زمانی که فرد به خواب می‌رود، مغز به کار خود ادامه می‌دهد و به مصرف گلیکوژن کبد می پردازد.
خوب است بدانید که محققان طی یک تحقیقی متوجه شدند که توانایی عسل برای کمک به جذب کلسیم توسط بدن، به کمک سلامت مغز کمک می کند. مغز به کلسیم نیاز دارد تا فکر و تصمیم گیری را انجام دهد. همانطور که جمعیت ما همچنان بزرگتر و مسن تر می شوند احتمال ابتلا به زوال عقل به دلیل مصرف کم ویتامین ها و مواد معدنی همچنان افزایش پیدا می کند.
پزشکان پیشنهاد می کنند که اگر شما جزء آن دسته از افرادی هستید که به میزان تمرکز زیادی نیاز دارید، حتما عسل طبیعی کوهستان را مصرف کنید.

معرفی چند ترکیب معجزه آسا جهت تقویت مغز با عسل طبیعی

خوب است بدانید که ترکیب عسل طبیعی با مواد دیگر هم می تواند نتایج معجزه آسایی داشته باشد و شما با کمترین هزینه، نتایج خوبی ببینید.

عسل طبیعی با کندر

مثلا ترکیب عسل طبیعی با پودر کندر می تواند اثرات شگرفی جهت افزایش حافظه و قدرت تمرکز شما داشته باشد، زیرا کندر از دوران باستان جهت تقویت مغز مصرف می گردیده است.
پس بهتر است که ۱۰ گرم کندر را بکوبید و هر روز پس از صبحانه نیم قاشق چایخوری از آن را با یک قاشق غذا خوری عسل مخلوط کنید و بخورید.

عسل طبیعی با شیر

شیر سرشار از کلسیم و پروتئین است که به بهبود کارکرد مغز کمک شایانی می کند. این ترکیب اگر روزانه مصرف شود فوق العاده عمل می کند، به این صورت که دو قاشق غذاخوری عسل را در یک لیوان شیر یا آب جوشیده ولرم حل کنید و پس از صبحانه بنوشید.

دیدگاهتان را بنویسید