خواص عسل طبیعی برای مو

خواص عسل طبیعی برای مو

عسل طبیعی خواص زیادی برای سلامت پوست و موی ما دارد و علاوه بر پوست و مو، می تواند به بهبود عملکرد اندام های ما بپردازد. خواص عسل طبیعی برای مو بسیار زیاد است که ما به بخشی از آن در این مقاله می پردازیم.
البته عسلی که شما مصرف می کنید باید صد در صد طبیعی باشد تا موثر واقع شود. پس بهتر است که راه های تشخیص عسل طبیعی از تقلبی را به دقت مطالعه کنید.

معرفی خواص عسل طبیعی برای مو

عسل یک نرم کننده طبیعی است، به این معنی که رطوبت را در موهای شما مهر و موم کرده و آن را حفظ می کند. این امر باعث جلوگیری از شکستگی مو می شود.
عسل دارای خواص آنتی اکسیدان غنی است که باعث جلوگیری از آسیب به موی سر شما می شود. عسل فولیکول های مو را تقویت می کند و ریزش مو را متوقف می کند.
البته خوب است بدانید که عسل طبیعی باعث بهبود زخم های پوستی می شود و به منجر به رشد سلول های بنیادی می شود.
لازم به ذکر است که عسل طبیعی کمک شایانی به درخشش موی سر می کند و باعث نرمی آن ها می شود. علت این امر، به دلیل وجود منابع سرشار رطوبت می باشد که در عسل طبیعی کوهستان موجود می باشد.
عسل همچنین دارای ویژگی های ضد باکتری و ضد عفونی کننده است. این ویژگی ها مانع از عفونت های پوستی و مسائلی مانند شوره سر، اگزما و پسوریازیس می شود.
خبرخوش برای کسانی که مستعد به رویش موهای سفید می باشند این است که عسل طبیعی کوهستان قادر به این امر می باشد که پراکسید هیدروژن را نابود سازد. در واقع پراکسید هیدروژن یک ماده ای است که به سفید کردن مو می باشد.
پس با مصرف عسل طبیعی می توانید مواد شیمیایی که باعث رنگ بخشی به موهای شما می شود را به کلی کنار گذارید و یک درمان طبیعی را تجربه کنید.

جلوگیري از ریزش مو با عسل طبیعی

: یک یا دو بار در هفته، دو قاشق غذاخوری از عسل گرم‌شده‌ی روان را به پوست سر خود بمالید و سپس ماساژ دهید. 30 دقیقه صبر کنید و سپس سرتان را با شامپو بشویید.

دیدگاهتان را بنویسید