خواص عسل طبیعی برای تقویت و درمان مشکلات چشم

خواص عسل طبیعی برای چشم

عسل طبیعی یک ماده بسیار مغذی جهت درمان بسیاری از امراض و بیماری های گوناگون می باشد. در واقع این خوراکی خوشمزه سرشار از ویتامین ها، آنزیم ها، قندهای طبیعی و آنتی اکسیدان ها می باشد که به بهبود عملکرد اندام ها کمک شایانی می کند.
عسل طبیعی برای همه اندام ها خواص زیادی دارد. مثلا خواص عسل طبیعی برای چشم بسیار زیاد می باشد که بخشی از آن توسط محققان کشف شده اند و ما در این مقاله آن ها را به شما معرفی می کنیم.
البته تنها عسل طبیعی کوهستان است که این خواص را دارد، پس بهتر است که در هنگام خرید عسل توجه زیادی به خرج دهید و روش های تشخیص عسل طبیعی از تقلبی را به دقت مطالعه فرمایید.

معرفی خواص عسل طبیعی برای چشم

خوب است بدانید که عسل طبیعی سرشار از ویتامین A می باشد که برای سلامت چشم فوق العاده است و به کارکرد صحیح آن کمک شایانی می کند.
برای بهبود کارکرد چشم، عسل طبیعی می تواند به شکل خوراکی یا موضعی به مصرف برسد. عسل طبیعی سرشار از آنزیم های طبیعی می باشد که به از بین بردن باکتری ها می پردازد و باعث ایجاد یک محیط استریل می شود.
البته عسل طبیعی یک ضد التهاب قوی نیز محسوب می شود که باعث از بین رفتن قرمزی چشم می شود.
لازم به ذکر است که مصرف موضعی عسل طبیعی روی چشم، به این صورت می باشد که هر شب مقدار معینی از عسل طبیعی را باید بر پلک قرار داد تا درد چشم یا التهاب آن از بین برود.
البته محققان معتقدند که عسل طبیعی برای کسانی که به مدت طولانی با کامپیوتر طی می کنند نیز می تواند مفید واقع شود. برای بهره مندی از این خاصیت عسل طبیعی، کافیست که مقداری عسل طبیعی کوهستان را بر پلک های تمیز خود قرار داده و بعد از نیم ساعت استراحت، با آب سرد به خوبی شستشو داده شود.
البته گفته می‌شود استفاده‌ی موضعی از عسل برای درمان بلفاریت (التهاب حاشیه‌های پلک)، آب مروارید، ورم ملتحمه، کراتیت (التهاب قرنیه) و آسیب‌های قرنیه مفید است. اگر چنین باشد، این احتمالاً به خاطر ترکیبات ضد‌میکروب و ضد‌التهاب آن است.
همچنین گفته شده است که مصرف عسل خام می‌تواند برای افراد مبتلا به آب مروارید مفید باشد، چون یک ماده‌ی غذایی قلیایی‌ساز است.
قند خون بالا می‌تواند از طریق تخریب (گلیکا‌سیون) پروتئین‌ها در چشم، زمینه‌ساز بروز بیماری‌های چشمی مانند آب مروارید و استحاله‌ی مرتبط با سن جسم زرد شبکیه (ماکولا) شود. عسل، در مقایسه با قند، سطح قند خون را تا حد کمتری بالا می‌برد.

اقدام عملی جهت درمان مشکلات و تقویت چشم با عسل طبیعی

سه بار در روز با استفاده از یک قطره‌چکان یا تکه‌ای از ساقه‌ی باریک غلات، یک قطر‌ه از قطره‌ی چشمی عسلی را در گوشه‌ی بیرونی چشم آسیب‌دیده بریزید.
برای تهیه‌ی این قطره‌ی چشمی، باید در یک ظرف کوچک نصف قاشق مرباخوری عسل روان را با یک قاشق غذاخوری آب گرم مخلوط کنید. هر روز، برای استفاده همان روز، یک مخلوط تازه تهیه کنید.
برای مقابله با عفونت و برای التهابات چشمی، عسل غنی از آنتی‌اکسیدان استفاده کنید.
برای کمک به جلوگیری یا درمان آب مروارید و استحاله‌ی مرتبط با سن جسم زرد شبکیه (ماکولا)، سه بار در روز یک قاشق مرباخوری عسل خام میل کنید.

منبع: کتاب معجزه عسل

دیدگاهتان را بنویسید