خواص موم زنبور عسل طبیعی

خواص موم زنبور عسل طبیعی

عسل طبیعی کوهستان یک ماده بسیار خوشمزه می باشد که می تواند بسیاری از بیماری ها و مشکلات ما را درمان کند. کندوی عسل طبیعی، از اجزای مختلفی همانند موم، ژل رویال، گرده و غیره تشکیل شده است که هر کدام خواص خاص خود را دارند.
خواص موم زنبور عسل طبیعی بسیار زیاد است که ما در این مقاله به بخشی از آن اشاره می کنیم. البته دقت کنید که این خواص معجزه آسا در صورتی به دست می آیند که عسل مصرفی شما، عسل طبیعی کوهستان باشد، در غیر اینصورت مصرف آن چیزی جز ضرر برای شما نخواهد داشت.
پس بهتر است که قبل خرید عسل طبیعی، حتما راه های تشخیص عسل طبیعی از تقلبی را به دقت مطالعه کنید تا به دام متقلبان این بازار نیفتید.

معرفی خواص موم عسل طبیعی

درمان آکنه با موم عسل طبیعی

خوب است بدانید که یکی از شناخته ترین داروهای خانگی برای درمان آکنه، موم زنبور عسل طبیعی می باشد. زیرا دارای خاصیت آنتی اکسیدانی و ضد التهابی است که به درمان آکنه کمک می کند و پوست را از هر گونه آلودگی و گرد و غبار پاک می نماید. البته موم عسل طبیعی سرشار از ویتامین A می باشد که در نوع خود خارق العاده است و می تواند بسیاری از مشکلات جسمانی را درمان کند.

درمان درد مفاصل با موم عسل طبیعی

مصرف موم زنبور به عنوان دارو در بیماران مبتلا به آرتروز و ورم مفاصل، باعث تسکین درد و کاهش التهابات مفاصل آنان شده است. همچنین مطالعه دیگری بر روی بیماران تصادفی انجام گرفت که نشان داد درمان آن ها خیلی سریع تر از افرادی که فقط تحت درمان داروهای شیمیایی بودند انجام گرفت.

درمان چین و چروک پوست با موم عسل طبیعی

عسل طبیعی یک خاصیت فوق العاده ای دارد و آن این است که همانند یک آب رسان طبیعی عمل می کند و می تواند به تقویت و تغذیه سلول های پوست شما بپردازد؛ علاوه بر این، عسل طبیعی می تواند مواد معدنی را به مقدار زیادی به پوست شما برساند، زیرا عسل طبیعی یک بمب از مواد معدنی به شمار می رود.

درمان بواسیر

تحقیقات اولیه نشان می دهد که استفاده از مخلوط موم زنبور عسل، عسل و روغن زیتون به مدت 12 ساعت در منطقه آسیب دیده به دلیل بواسیر باعث کاهش درد، خونریزی و خارش می شود.

دیدگاهتان را بنویسید