درمان استرس متابولیک با عسل طبیعی

درمان استرس متابولیک با عسل طبیعی

عسل طبیعی خواص بی شماری که دارد، می تواند به طور گسترده به درمان انواع بیماری ها پرداخته و آن ها را درمان کند. درمان استرس متابولیک با عسل طبیعی یکی دیگر از معجزات عسل طبیعی می باشد که عده زیادی این بیماری را با عسل طبیعی درمان کرده اند. کافیست شما هم یک بار معجزات عسل طبیعی را ببینید تا مصرف کننده همیشگی آن شوید.

استرس متابولیک چیست و چگونه ایجاد می‌شود؟

کمبود ذخایر گلیکوژن در طول شب، باعث به کارگیری هورمون های استرس کورتیزول و آدرنالین می شود. این امر بسیار خطرناک بوده زیرا باعث مقاوم شدن سلول نسبت به انسولین خواهد شد. درواقع علت خطرناک بودن این امر، این است که در آینده، سلول ها به جای سوزاندن گلوکز، به سوزاندن پروتئین ها می پردازند تا کبد بتواند از آن ها برای ساخت گلوکز استفاده کند.
هورمون های استرس برای بدن ما فواید زیادی دارند که از جمله آن می توان به بالابردن فشار خون و ضربان قلب در شرایط بحرانی اشاره کرد. هورمون های استرسی همچنین با این کار، موجب می شوند که مقدار چربی کمتری توسط سلول ها سوزانده شود. در این شرایط ممکن است که سلول ها، انرژی کافی برای کارکرد مناسب نداشته باشند.
هورمون های استرس باعث بروز استرس متابولیک شده که عوارضی همچون بدخوابی، ادرارهای شبانه، گرفتگی عضلات، رفلاکس اسید معده و خستگی و ضعف اول صبح اشاره کرد. استمرار این وضعیت باعث به مخاطره افتادن سلامت ما می شود و می تواند ما را در معرض انواعی از بیماری ها قرار دهد.
بیماری هایی همچون دیابت، بیماری های قلبی، انواعی از سرطان، افسردگی، فشارخون بالا، التهاب، ضعف دستگاه ایمنی، از دست دادن حافظه، سندرم پلی کیستیک و نقصان در بازسازی پوست اشاره کرد.

خواص عسل طبیعی در درمان استرس متابولیک

عسل طبیعی حاوی مقادیر فراوانی از انواع قندهای ساده و مرکب است، که برای درمان استرس متابولیک با عسل طبیعی فوق العاده عمل می کند. البته دقت کنید که در این مورد بهتر است که عسلی با گلیسمی پایین مصرف کنید تا نتیجه بخش باشد.
مقدار گلیسمی یک عسل، نشان دهنده سرعت تبدیل آن به قندخون می باشد؛ پس بهتر است که عسلی با گلیسمی پایین مصرف کنید تا در طول شب تجزیه شده و در دسترس سلول ها جهت سوخت و ساز قرار بگیرد.
توصیه محققان این است که یک ساعت قبل از خواب به مصرف عسل طبیعی بپردازید تا اینگونه گلیکوژن کبد را فراهم کنید و شاهد معجزات درمان استرس متابولیک با عسل طبیعی باشید. کافیست که برای درمان استرس متابولیک با عسل طبیعی، قبل خواب 1 یا 2 قاشق مرباخوری عسل طبیعی میل کنید.
بعضی از محققان همچنین پیشنهاد می کنند که خوردن میان وعده را به اواخر شب موکول کنیم که این پیشنهاد همانند مصرف عسل طبیعی، مورد استقبال قرار نگرفت. زیرا عموم مردم ترجیح می دهند که شام را زود بخورند و به اواخر شب موکول نکنند.

دیدگاهتان را بنویسید