درمان اضطراب و افسردگی با عسل طبیعی

درمان اضطراب و افسردگی با عسل طبیعی
عسل طبیعی یک ماده غذایی فوق العاده است که می تواند مشکلات و بیماری های مختلفی را درمان کند و ما را از دکتر و داروهای شیمیایی بی نیاز سازد. در واقع این ماده خوراکی سرشار از ویتامین ها، آنتی اکسیدان ها، آنزیم ها و قندهای طبیعی است که هرکدام می تواند به بهبود یک سری سازوکار خاص در بدن بپردازد. عسل طبیعی بر درمان اضطراب و افسردگی نیز موثر است و بسیار قوی عمل می کند.

چگونگی درمان اضطراب و افسردگی با عسل طبیعی

لذت ناشی از عطر و طعم عسل می‌تواند تولید سروتونین را افزایش دهد که یک پیام‌رسان عصبی آرام‌بخش و بهبود‌دهنده‌ی خلق و خو است. عسل حاوی تریپتوفان است، که می‌تواند به سروتونین تبدیل شود. از آن‌جایی که عسل یک ماده‌ی غذایی با کربوهیدرات بالا و پروتئین کم است، همچنین به تریپتوفان کمک می‌کند تا وارد مغز شود.
عسل به‌ویژه برای افزایش ذخایر گلیکوژن کبد خوب است. ذخیره‌ی مناسب گلیکوژن کبد، تأمین انرژی کافی را برای مغز تضمین می‌کند، و از نیاز به مسلط شدن هورمون‌های استرس جلوگیری می‌کند.
بالا بودن سطح اسید‌آمینه‌ی هموسیستئین در خون، عاملی خطرساز برای بروز افسردگی است؛ و پژوهش‌ها حکایت از آن دارد که عسل می‌تواند به کاهش آن کمک کند.
تنش متابولیک مزمن می‌تواند به بروز افسردگی کمک کند؛ مصرف عسل قبل از خواب می‌تواند به جلوگیری از آن کمک کند.
عسل خام می‌تواند به‌ویژه برای این منظور مفید باشد، زیرا یک ماده‌ی غذایی قلیاساز است.
طی پژوهشی در دانشگاه وِیکاتو، نیوزیلند، که روی 45 موش صحرایی انجام شد، دسته‌ای از آن‌ها با یک رژیم غذایی بدون قند و دسته‌ای با رژیم غذایی حاوی قند یا عسل تغذیه شدند. بعد از یک سال، گروهی که با عسل تغذیه شده بود اضطراب کمتری داشت.

اقدام عملی جهت درمان اضطراب و افسردگی با عسل طبیعی

برای دیدن اثرات مثبت این ماده خوشمزه بر روی سلامت روان، کافیست که سه بار در روز، یک قاشق مرباخوری عسل خام میل کنید، بهتر است که یکی از دفعات را یک ساعت قبل از خواب انجام دهید.
منبع: کتاب معجزه عسل

دیدگاهتان را بنویسید