درمان اضطراب و افسردگی با عسل طبیعی

درمان اضطراب و افسردگی با عسل طبیعی

عسل طبیعی با استرس و افسردگی به خوبی مقابله کرده و دشمنی تمام عیار برای آن ها به شمار می رود. درمان اضطراب و افسردگی با عسل طبیعی بسیار موثر بوده و باعث ریشه کن شدن آن می شود. این در حالی است که عسل طبیعی هیچ یک از عوارضی که قرص های شیمیایی برای ما به همراه دارند را به بدن ما منتقل نمی کنند.

درمان اضطراب و افسردگی با عسل طبیعی

همانطور که می دانید، عسل طبیعی عطر و طعم خاصی دارد که بسیار لذت بخش و پرفایده است. یکی از فواید آن، افزایش سروتونین است که با حس خوش در مغز رابطه مستقیم دارد، به طوری که با خوردن عسل طبیعی، مغز دچار حس سرخوشی شده و سروتونین را افزایش می دهد که باعث بهبودی خلق و خو می شود.
عسل طبیعی همچنین حاوی مقادیری از تریپوفان است که تحت شرایط خاصی، می تواند به سروتونین تبدیل شود. عسل طبیعی همچنین یک خوراکی پرفایده ای است که کربوهیدرات بالا و پروتئین کمی دارد و باعث ورود تریپوفان به مغز می شود.
عسل طبیعی از تسلط هورمون های استرس در سازوکار تامین انرژی جلوگیری کرده و با افزایش ذخایر گلیکوژن کبد، انرژی کافی را برای مغز ما فراهم می کند.
همچنین نوعی از اسیدآمینه وجود دارد که بالا بودن سطح آن، احتمال بروز افسردگی را بالا برده و خطرساز است. خوشبختانه عسل طبیعی برای این مشکل هم نوعی خوراکی درمانی به شمار می رود؛ به طوری که می تواند به کاهش این اسیدآمینه بپردازد.
یکی دیگر از علل بروز افسردگی، تنش متابولیک مزمن است؛ البته محققان دریافته اند برای درمان این مشکل، مصرف عسل طبیعی قبل خواب می تواند بسیار کارساز باشد. علت این امر، این است که عسل طبیعی یک ماده قلیاسازی است که بدون ایجاد هیچگونه عوارضی، این کار را انجام می دهد.
جالب است بدانید که طی یک پژوهش جالبی که روی 45 موش صحرایی انجام شد، به دسته ای با عسل خورانده شد و دسته ای رژیم غذایی بدون قند داشتند. نتیجه بسیار جالب این بود که موش هایی که با عسل طبیعی تغذیه شده بودند، اضطراب بسیار کمتری در خود داشتند.

چگونگی درمان اضطراب و افسردگی با عسل طبیعی

برای درمان اضطراب و افسردگی با عسل طبیعی، کافیست که عسل طبیعی را پیوسته و منظم مصرف کنید تا اثربخش باشد. مصرف عسل طبیعیبه دفعات، می تواند معجزه کند. محققان پیشنهاد می کنند که 3 بار در روز، به مصرف عسل طبیعی بپردازید؛ این در حالی است که یکی از دفعات مصرف، باید یک ساعت قبل از خواب باشد.

دیدگاهتان را بنویسید