عسل طبیعی چگونه التهابات را درمان می کند؟

عسل طبیعی چگونه التهابات را درمان می کند؟

عسل طبیعی یک ماده فوق العاده خوشمزه است که می تواند بسیاری از مشکلات و بیماری های ما را درمان کند.
این خوراکی بسیار خوشمزه، می تواند بیماری هایی همچون التهابات را به شکل گسترده ای درمان کند؛ به طوری که امروزه بسیاری از پزشکان و محققان، به بیمارانی که از التهابات پوستی و گوارشی رنج می برند، توصیه می کنند که از عسل طبیعی به شکل موضعی استفاده کنند تا معجزات را پس از یک دوره استفاده ببینند.
البته خوب است بدانید که درمان التهابات با عسل طبیعی از دوران باستان کاربرد داشته است. البته این روش درمانی تنها در صورتی می تواند کارآمد باشد که عسل مصرفی روی التهاب، صد در صد طبیعی باشد.
پس اگر شما قصد دارید که از معجزات درمانی عسل طبیعی بهره مند شوید، بهتر است که روش های تشخیص عسل طبیعی از تقلبی را به دقت مطالعه نمایید.

چگونگی درمان التهابات با عسل طبیعی

خوب است بدانید که در سوختگی‌ها، عسل طبیعی به عنوان تسکین دهنده التیام‌بخش سریع شناخته می شود. لازم به ذکر است که در مقابل کاشت تومور در موارد جراحی لاپاروسکوپی غدد، عسل به عنوان جلوگیری کننده از زخم‌شدگی استفاده می‌شود.
جالب اینجاست که تا کنون هیچگونه عفونت ناشی از به کارگیری عسل بر روی زخم‌های باز گزارش نشده است. بسیاری از محققان معتقدند که عسل طبیعی کوهستان در درمان بیماری‌های لثه، نقش درمانی بالقوه‌ای ایفا می‌کند.
نمونه ای از آن، یک مورد قطع عضو یک پسر جوان از ناحیه زانو بود، این فرد شدیداً دارای عفونت شده بود و به درمان‌های عادی پاسخ نمی‌داد، استفاده از پدهای پانسمانی استریل از عسل طبیعی ، به بهبود کامل محل زخم در عرض ۱۰ هفته منجر شد. نتایجی مشابهی برای سوختگی‌ها نیز بدست آمده است. پانسمان حاوی عسل، فرآیند التیام زخم را بهبود می‌دهد، زخم را استریل می‌کند و درد را کاهش می‌دهد. مطالعات بر روی قانقاریای فورنیه، بهبود سریع و کاهش ورم و ترشح، احیای سریع و باقی ماندن جای زخم بسیار کم، کاهش انگل‌بری و کاهش مرگ و میر در اثر استفاده از عسل را نشان دادند.
عسل برای درمان زخم‌های ناشی از جراحی‌های بنیادین سرطان سینه و عروق گشاد شده، با موفقیت استفاده شده است.
خوب است بدانید که عسل طبیعی پس از جراحی بنیادین سرطان واژن نیز استفاده شد که به رفع عفونت زخم با کمترین میزان انگل‌بری و کمترین مدت زمان بستری در بیمارستان منجر شد. در بیماران مبتلا به عفونت زخم‌های پس از جراحی پس از عمل سزارین یا عمل برداشتن رحم، مصرف موضعی عسل به از بین رفتن سریع عفونت و میکروب، کاهش مدت زمان بستری، کاهش چشم گیر استفاده از آنتی‌بیوتیک‌ها، تسریع بهبود زخم و کمترین میزان شکل‌گیری رد زخم منجر شد.
در واقع عسل طبیعی سرشار از آنزیم های طبیعی می باشد که می تواند به از بین بردن باکتری ها بپردازد و از ایجاد و گسترش عفونت جلوگیری به عمل می آورد. همچنین عسل طبیعی سرشار از رطوبت می باشد که باعث ایجاد شادابی و طراوت در دوره بعد از التهاب می شود.
پس با این اوصاف، بهتر است که آنتی بیوتیک ها و کپسول های شیمیایی را کنار بگذارید و از عسل طبیعی کوهستان، نهایت استفاده را ببرید و اثرات معجزه آسای آن را ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید