درمان التهابات لثه و پوسیدگی دندان با عسل طبیعی

درمان التهابات لثه و پوسیدگی دندان با عسل طبیعی

عسل طبیعی یک ماده بسیار پرخاصیت و مفید است که جهت درمان بسیاری از بیماری ها کاربرد دارد. عسل طبیعی سرشار از مواد ضد التهاب و ضدباکتری است و برای درمان مشکلات دهان و دندان کاربرد دارد. درمان التهابات لثه و پوسیدگی دندان با عسل طبیعی از دوران باستان مورد استفاده بوده و بسیار هم موثر واقع می شده است.

درمان التهابات لثه و پوسیدگی دندان با عسل طبیعی

همانطور که گفته شد، عسل طبیعی سرشار از ترکیبات ضد التهاب و آنتی باکتریالی است و به جلوگیری از ابتلا به التهاب لثه، کمک می کند. عسل طبیعی همچنین رسوب زردرنگی که روی دندان ها تشکیل می شود را کاهش داده و باعث غیر فعال شدن باکتری های پلاک می شوند و با این کار، از پوسیدگی دندان جلوگیری می کند.
البته باید دقت داشته باشید که در هنگام خرید عسل، راه های تشخیص عسل طبیعی از تقلبی را بشناسید تا با مصرف عسل مصنوعی، سلامت دندان های خود را به خطر نیندازید.
عسل طبیعی با غیرفعال کردن باکتری های پلاک، مانع از تبدیل قند به اسید توسط باکتری ها می شود.
طی یک تحقیقی که توسط پژوهشگران انجام شد، 30 داوطلب به مدت 21 روز، روزانه 3 بار بعد از غذا یک تکه چرم اشباع شده با عسل مانوکا یا یک آدامس بدون قند را به مدت 10 دقیقه جویدند. نتیجه شگفت انگیز، آن جا بود که کسانی که عسل مانوکا را مصرف کرده بودند، باکتری های پلاک دندانی بسیار کمتری داشتند.
عسل طبیعی با از بین بردن باکتری های پلاک، مانع تولید دکستران ها شدن و از تهی شدن مینای دندان از مواد معدنی، جلوگیری می کند. البته محققان توصیه می کنند که عسل های غنی از متیل گلیوگزال برای این منظور مفید واقع می شوند؛ زیرا با بیوفیلم هایی مانند پلاک مقابله می کنند.

چگونگی درمان التهابات لثه و پوسیدگی دندان با عسل طبیعی

محققان توصیه می کنند که 3 بار در روز، عسل طبیعی را به لثه ملتهب خود ماساژ دهند. البته بهتر است که عسل مصرفی، خاصیت آنتی اکسیدانی بالایی داشته باشد. البته خوردن سه بار در روز یک قاشق مرباخوری عسل طبیعی، نیز معجزه کرده و ترکیبات ضد میکروب آن، شما را از مراجعه به دندان پزشک بی نیاز خواهد کرد.
درمان التهابات لثه و پوسیدگی دندان با عسل طبیعی روشی بسیار آسان و مفید است که عوارض داروهای شیمیایی را ندارد. مصرف عسل طبیعی به کارکرد صحیح کلیه اندام ها کمک می کند و اگر به طور منظم مصرف شود، شما را از دکتر و دارو بی نیاز می سازد.

دیدگاهتان را بنویسید