درمان انواع عفونت با عسل طبیعی

درمان انواع عفونت با عسل طبیعی

عسل طبیعی یک ماده ضدعفونی کننده و بسیار مقوی به شمار می آید که می تواند بسیاری از مشکلات و بیماری ها را درمان کند، از جمله آن ها عفونت ها می باشد. این خوراکی خوشمزه می تواند به شکل موضعی مصرف گردد و معجزه بیافریند.
اگر شما هم از وجود عفونت در بدن خود رنج می برید، کافی است که یک دوره از عسل طبیعی استفاده کرده و درمان عفونت را با کمترین عوارض تجربه کنید.

چگونگی درمان عفونت با عسل طبیعی

عسل بسیاری از باکتری‌ها، ویروس‌ها و قارچ‌های بیماری‌زا را می‌کشد. ترکیبات ضد‌میکروب عسل به مقابله با عفونت زخم‌ها کمک می‌کند. قندهای پرِبیوتیک و باکتری‌های پروبیوتیک عسل به پیشگیری از عفونت‌های روده کمک می‌کنند، و شدت و طول مدت سرماخوردگی را کاهش می‌دهند.
ترکیبات تقویت‌کننده‌ی ایمنی، عوامل ضد‌التهاب و آنتی‌اکسیدان‌های موجود در عسل نیز به جلوگیری از عفونت کمک می‌کنند.
در این راستا عسل خام می‌تواند به ویژه مفید باشد، چون یک ماده‌ی غذایی قلیاساز است.
براساس آزمایش گروهی از کارشناسان عربستان سعودی، روی عسل‌های عرضه‌شده در شش سوپرمارکت، آن‌ها دریافتند که عسل‌ها فعالیت ضدباکتری خود را حتی پس از 6 ماه نگهداری در یخچال یا 15 دقیقه جوشیدن، حفظ کرده‌اند.از فواید دیگر عسل می‌توان به خاصیت آن در ‌رفع عفونت‌های قارچی پوست اشاره کرد که برخی تحقیقات هم صحت آن را تأیید می‌کنند.
دانشگاه اِرسیس ترکیه، در مطالعه‌ی آزمایشگاهی خود، به بررسی اثرات عسل‌های مختلف بر مخمّرهایی نظیر کاندیدا آلبیکانس، تریکوسپورون و برخی از سویه‌های مقاوم به داروی آنتی‌بیوتیک فلوکونازول پرداخته است. بنابر نتایج این تحقیق، عسل، رشد این ‌مخمّرها را مهار می‌کند، و درجه‌ی مهار آن‌ها به نوع و غلظت عسل و نوع ‌مخمّر بستگی دارد.

اقدام عملی جهت درمان عفونت با عسل طبیعی

سه بار در روز یک تا دو قاشق مرباخوری عسل خام یا عسل غنی از ترکیبات ضد‌میکروب میل کنید. البته برای درمان عفونت های قارچی با عسل طبیعی، کافیست که عسل طبیعی را به طور مرتب به شکل موضعی استفاده کنید تا معجزه را ببینید.

منبع: کتاب معجزه عسل

دیدگاهتان را بنویسید