درمان بیماری های عروق با عسل طبیعی

درمان بیماری های عروق با عسل طبیعی

عسل طبیعی به دلیل داشتن ویژگی های خاص، به طور گسترده ای در درمان بیماری ها مورد استفاده قرار می گیرد.
این خوراکی خوشمزه و طبیعی، آنقدر خاصیت دارد که بسیاری از پزشکان، به جای مصرف قرص ها و داروهای شیمیایی، خوردن یا مصرف موضعی عسل طبیعی را پیشنهاد می کنند زیرا این خوراکی هیچگونه عوارضی نداشته و مفید برای بقیه بخش های بدن نیز هست. همچنین قلب که یکی از حساس ترین اندام های بدن است را می توان با عسل طبیعی درمان کرد. در طب سنتی نیز، درمان بیماری های عروق با عسل طبیعی بسیار کارآمد است.

درمان بیماری های عروق با عسل طبیعی

تصلب شرائین، به تنگ کردن شریان ها با بروز آتروما می پردازد. همچنین آن ها را با برافروختگی ناشی از التهاب، سفت کرده و زمینه ساز گردش خون ضعیف، سکته مغزی و حملات قلبی می شود. بالا بودن سطح کلسترول LDL، یکی از دلایل تصلب شرائین است که در صورت اکسیده شدن، اثر التهاب زا خواهد داشت. همچنین از دلایل دیگر بروز این مشکل می توان به پیش دیابت، بالا بودن فشار خون، چربی خون و وجود یک تمایل غیر طبیعی به التهاب اشاره کرد.
قندخون بالا می تواند بسیار خطرناک باشد و باعث بیماری های قلبی می شود. قندخون بالا کلاژن دیواره شریان ها را تخریب کرده و باعث کاهش انعطاف پذیری آن می شود. البته جالب است بدانید که عسل طبیعی کوهستان، در مقایسه با شکر، قندخون را تا حد بسیار کمتری بالا می برد و مضر نیست.
محققان کشورمان ایران طی یک پژوهشی، به مقایسه سطوح ناشتای کلسترول LDL، تری گلیسیریدها و CRP افرادی که ساکارز مصرف کرده اند با افرادی که عسل طبیعی مصرف کرده اند، پرداختند.
در این تحقیق، 38 نفر به مدت 4 هفته، روزانه 70 گرم عسل طبیعی مصرف کردند؛ از سوی دیگری افرادی روزانه 70 گرم ساکارز، مصرف کردند. نتیجه کار بسیار جالب بود؛ کسانی که عسل طبیعی مصرف کرده بودند، از سطوح ناشتای کلسترول LDL، تری گلیسیریدها و CRP بسیار کمتری برخوردار بودند.
همچنین محققان طی یک تحقیق دیگری در عربستان، متوجه شدند که مصرف عسل طبیعی توسط موش ها، به بازگشت هموسیستئین بالا به سطح عادی کمک شایانی می کند.
عسل طبیعی همچنین حاوی مقادیر فراوانی از فلاونوئیدها و آنتی اکسیدان هایی است که به محافظت از کلاژن کمک شایانی می کند و باعث حفظ انعطاف پذیری شریان ها می شود. عسل عسل طبیعی از آن جا که یک خوراکی قلیاساز است، می تواند به جلوگیری از ابتلا به استرس متابولیک بی‌انجامد.

به طور کلی می توان گفت که عسل طبیعی به علت خواصی که هنوز هم بعضی از آن ها ناشناخته هستند، در درمان بیماری های عروق با عسل طبیعی بسیار موثر عمل می کنند.

چگونگی درمان با عسل طبیعی

طرز استفاده از این ترکیب بسیار آسان است؛ کافیست که سه بار در روز یک قاشق مرباخوری عسل طبیعی میل کنید، یک قاشق از آن را یک ساعت پیش از خواب مصرف کنید. عسل طبیعی غنی از آنتی‌اکسیدان، می‌تواند برای این منظور مفید باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید