درمان بی خوابی با عسل طبیعی

درمان بی خوابی با عسل طبیعی

عسل طبیعی بسیاری از مواقع به غیر از مصرف خوراکی، کاربرد درمانی داشته و واقعا هم مفید واقع می شود. بی خوابی یکی از بیماری هایی است که اگر به موقع درمان نشود، می تواند زمینه ساز ایجاد بسیاری از بیماری های دیگر شود. بسیاری از افرادی که از مشکل کمبود خواب رنج می برده اند، درمان با عسل طبیعی را تجربه کرده اند و پیام آن ها این است که درمان بی خوابی با عسل طبیعی بسیار بهتر از مصرف قرص های متعدد است؛ زیرا هیچگونه عارضه ای ندارد.

درمان بی خوابی با عسل طبیعی

عسل طبیعی به علت وجود ویژگی های فراوان اعم از سروتونین بالا، باعث تحریک تولید عسل طبیعی می شود. تریپوفانی که در عسل طبیعی یافت می شود، به راحتی به سروتونین تبدیل شده که باعث آرام شدن فعالیت مغز می شود. سروتونین فعالیت مغز را آرام کرده و تولید هورمون خواب یا ملاتونین را امکان پذیر می سازد.
عسل طبیعی همچنین به افزایش سطح هورمون انسولین می پردازد که این امر به داشتن خوابی راحت تر بسیار کمک می کند. بهتر است که عسل طبیعی را قبل از خواب مصرف کنید، زیرا به تغذیه مغز پرداخته و باعث بهبود فرآیند خواب می شود.
یکی دیگر از راه های داشتن خوابی راحت، کاهش دادن اضطراب و استرس است که عسل طبیعی این کار را برای شما انجام خواهد داد. عسل طبیعی حاوی مقادیر فراوانی آنتی اکسیدان و ویتامین و مواد معدنی و قندهای طبیعی است که به تنظیم سوخت و ساز و کارکرد صحیح اندام ها می پردازد.
درمان بی خوابی با عسل طبیعی طی سال های متعدد توسط افراد مختلف مورد استفاده قرار گرفته و بسیار نتیجه بخش بوده است؛ این نشان از سالمی و پرخاصیت بودن یک ماده طبیعی است که خداوند آن را در اختیار ما گذاشته است.
محققان دلایل متعددی را برای اثر بخشی عسل طبیعی بر میزان خواب بیان می کنند که به چند مورد از آن ها اشاره می کنیم.
● عسل سطح سروتونین را بالا می‌برد، بخشی از آن به این دلیل است که شیرینی باعث تحریک تولید آن می‌شود، و بخشی دیگر به آن دلیل است که تریپتوفان موجود در عسل، به‌راحتی به سروتونین تبدیل می‌شود. سروتونین فعالیت مغز را آرام می‌کند و تولید «هورمون خواب» ملاتونین را امکان‌پذیر می‌سازد.
● عسل سطح هورمون انسولین را به‌آرامی بالا می‌برد، که همین امر به خواب راحت‌تر کمک می‌کند.
● مصرف عسل قبل از خواب، به این دلیل که مغز را به‌طور کامل تغذیه می‌کند، خواب را بهبود می‌بخشد.
● عسل اضطراب را کاهش می‌دهد.

چگونگی درمان بی خوابی با عسل طبیعی

برای درمان بی خوابی با عسل طبیعی، بهتر است که مصرف عسل طبیعی به طور پیوسته را فراموش نکنید. زیرا عسل طبیعی حاوی مقادیر فراوانی ویتامین و مواد معدنی است و اگر به طور پیوسته به مصرف برسد، می تواند معجزه ای برای ما به همراه داشته باشد.
عسل طبیعی برخلاف قرص ها و کپسول ها، هیچگونه ضرر و عوارض جانبی برای ما به همراه ندارند و می توانند علاوه بر درمان آن بیماری که مدنظرتان است، بیماری های دیگر را نیز درمان کرده و به بهبود عملکرد سیستم بدنی بپردازد. کافیست که 1 ساعت پیش از خواب، 1 تا 3 قاشق مرباخوری عسل طبیعی را میل کنید.

منبع: کتاب معجزه عسل2

دیدگاهتان را بنویسید