درمان تبخال‌ دهانی، تبخال تناسلی و زونا با عسل طبیعی

درمان تبخال‌ دهانی، تبخال تناسلی و زونا با عسل طبیعی

قطعا در دنیای امروز که تقریبا همه چیز حالت مصنوعی پیدا کرده، یافتن عسل طبیعی کوهستان، دست کمی از معجزه ندارد. عسل طبیعی کوهستان خواص بی نظیر و کاربردهای فراوانی دارد؛ به طوری که ماسک با عسل طبیعی و آشپزی و کاربردهای درمانی با عسل طبیعی، امروزه مورد توجه همگان قرار گرفته است.

جالب است که بدانید که عسل طبیعی در همه این موارد هم به طور موثری عمل می کند؛ به طوری که ما را از قرص و داروهای شیمیایی بی نیاز می سازد. درمان تبخال‌ دهانی، تبخال تناسلی و زونا با عسل طبیعی یکی دیگر از معجزات عسل طبیعی است که امروزه همگان را بر آن داشته که به سراغ آن رفته و راه های دیگر درمانی را کنار بگذارند.

درمان تبخال‌ دهانی، تبخال تناسلی و زونا با عسل طبیعی

تبخال‌ دهانی، تبخال تناسلی و زونا بر اثر تماس های پوستی و استفاده از وسایل بهداشتی مشترک به وجود آمده و ممکن است گاها تا مدت ها وجود خود را بر پوست بروز ندهد. این ویروس بر اثر ورود بعضی مواد مواد غذایی یا تغییرات هورمونی و استرس فعال شده و به شکل تبخال در قسمت های مختلف بدن، خود را نمایش می دهد.
لازم به ذکر است که تبخال یک بیماری به شدت مسری است که ممکن است حتی با یک تماس کوچک پوستی، به افراد منتقل شده و بقیه را نیز درگیر خود کند. عسل طبیعی به علت وجود آنزیم های متفاوت، می تواند محیط تبخال را آنتی باکتریال کرده و ضدعفونی کند. البته عسل طبیعی علاوه بر کشتن میکروب ها و ویروس ها، ضدالتهاب نیز بوده و تا حدی می تواند ورم و قرمزی ایجاد شده را کاهش دهد.
طی یک تحقیقی که انجام شد، 48 ساعت استفاده مداوم از عسل طبیعی روی تبخال، علاوه بر برطرف کردن درد آن، باعث کاهش خارش آن تنها پس از 3 روز می شود. اگر عسل را به صورت موضعی بر محل تبخال قرار دهید، هوا با آن تماس پیدا نمی کند و محیط تبخال استریلیزه باقی می ماند.
البته گروهی از محققان در دبی، به مقایسه اثر عسل طبیعی با پماد آسیکلوویر پرداختند. به این صورت که 8 داوطلب بر روی موضع درد، پماد قرار داده و 8 نفر دیگر، عسل طبیعی گذاشتند. نتیجه این تحقیق، شگفت انگیز بود. عسل طبیعی نسبت به پماد شیمیایی، تا 43 درصد بهتر عمل کرد و موثرتر بود.

چگونگی درمان تبخال‌ دهانی، تبخال تناسلی و زونا با عسل طبیعی

برای درما تبخال و زونا، بهتر است که عسل طبیعی کوهستان یا کرم عسل مانوکا را به شکل پماد، 3 بار در روز روی موضع زخم بمالید تا شاهد معجزه باشید. درمان تبخال‌ دهانی، تبخال تناسلی و زونا با عسل طبیعی به همین سادگی و آسانی است که همه این ها به علت ویژگی های خاصی است که عسل خام در خود دارد.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید