درمان تب یونجه با عسل طبیعی

درمان تب یونجه با عسل طبیعی

عسل طبیعی، یکی از معجزه آساترین خوراکی هایی است که آفریده شده است. عسل طبیعی با داشتن سطح بالایی از انواع مواد مورد نیاز بدن ما، به درمان و بهبود بیماری ها کمک می کند. عسل طبیعی از آنجا که از دوران باستان مورد استفاده قرار می گرفته، خواص آن در طب سنتی و پزشکی هم شناخته شده است. درمان تب یونجه با عسل طبیعی بسیار موثر بوده و سالیان سال، مورد استقبال عموم قرار گرفته است. بهتر است که به جای استفاده از داروها و مواد شیمیایی، از عسل طبیعی استفاده کنید تا شاهد اثرات معجزه آسای آن باشید.

درمان تب یونجه با عسل طبیعی

تب یونجه یک واکنش آلرژیک بدن، نسبت به گرده های گل و مواد حساسیت زاست. این بیماری، گاها انجام امور روزمره را با مشکل روبرو کرده و به درمان نیاز دارد.
تب یونجه می تواند علائمی همانند سرماخوردگی در ما ایجاد کند؛ علائمی همچون عطسه، آبریزش بینی و خارش چشم از اثرات این بیماری است. البته تب یونجه معمولا در بزرگسالان ایجاد می شود که بیشتر در فصول بهار و تابستان دیده می شود.
محققان دریافته اند که اگر شما از آن دسته کسانی هستید که به تب یونجه مبتلا می شوید؛ بهتر است که چند ماه قبل از شروع فصل تب یونجه، از عسل طبیعی که محصول گل های منطقه خودتان است، مصرف کرده و معجزه را ببینید. انجام این کار بسیار به شما کمک خواهد کرد تا به تب یونجه مبتلا نشوید یا اگر شدید علائم خفیف تری از خود بروز دهید. علت این امر آن است که گرده گل های بومی همان منطقه، اثر حساسیت زدایی شناخته شده ای دارند.
لازم به ذکر است که طی تحقیقات گسترده تری که انجام شد، متوجه شدند که گرده گل های غیربومی نیز اثر حساسیت زدا دارند و می توانند در این راستا مفید واقع شوند. طی یک مطالعه گسترده ای که در کشور فنلاند انجام شد، 23 فردی که به گرده درختان توس حساسیت داشتند، به خوردن عسلی که گرده درخت توس به آن افزوده شده بود یا عسل معمولی، روی آوردند و 17 نفر هیچ گونه عسلی مصرف نکردند. نتیجه بسیار جالب بود؛ در این تحقیق کسانی که عسل طبیعی گرده دار مصرف کرده بودند، نسبت به افرادی که عسل معمولی خورده بوند، از مقدار کم تری دارو استفاده کردند. البته در مقایسه این افراد با کسانی که هیچ عسلی نخورده بودند، دیده شد که مصرف دارو، به نصف کاهش یافته بود.
عسل طبیعی یک آنتی هیستامین طبیعی به شمار می رود که این امر به علت وجود ویتامین B5 است. در واقع گرده هایی که با باد جابه جا می شوند، به علت سبک بودن به راحتی وارد دستگاه تنفسی شده و ما را بیمار می کنند.
گرده هایی که زنبور عسل جابه جا می کند، به علت بزرگی و چسبندگی، کم تر در هوا پخش شده و در هوا معلق نمی ماند.

چگونگی درمان تب یونجه با عسل طبیعی

درمان تب یونجه با عسل طبیعی بسیار آسان است؛ البته به شرطی که شما عسل طبیعی مصرف کرده و راه های تشخیص عسل طبیعی از تقلبی را بشناسید.
برای درمان تب یونجه با عسل طبیعی، کافیست که مصرف سه بار در روز یک تا دو قاشق مرباخوری عسل خام چندگُله را امتحان کرده، و این کار را از سه ماه قبل از موعدی شروع کنید که انتظار دارید تب یونجه بروز کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید