درمان جوش صورت با عسل طبیعی

درمان جوش صورت با عسل طبیعی

عسل طبیعی یکی از خوشمزه ترین خوراکی های موجود در جهان می باشد که خواص درمانی بسیار زیادی در خود دارد. در واقع با استفاده از عسل طبیعی، می توان التهابات، سوختگی ها، آکنه و دیگر بیماری های پوستی را به کلی درمان و ریشه کن کرد.
درمان جوش صورت با عسل طبیعی یکی از بهترین راهکارها جهت درمان پوست های چرب و آکنه ای است.
البته باید دقت داشته باشید که قبل از خرید عسل طبیعی، حتما راه های تشخیص عسل طبیعی از تقلبی را به دقت مطالعه کنید تا با مصرف شکر تغلیظ شده، عوارض خطرناک آن را به بدن خود وارد نکنید.

چگونگی درمان جوش صورت با عسل طبیعی

دستورالعمل واحدی برای درمان جوش صورت با عسل طبیعی وجود ندارد و می توان مواد مختلفی را با عسل طبیعی ترکیب کرد و معجزه را دید؛ زیرا عسل طبیعی سرشار از آنزیم می باشد که می تواند باکتری های مضر پوستی را نابود سازد و از بروز آکنه جلوگیری کند.
لازم به ذکر است که عسل طبیعی آنتی اکسیدان های زیادی در خود دارد که می تواند رادیکال های سطح پوست را نابود ساخته و به اکسیژن رسانی آن ها بپردازد.
خوب است بدانید که عسل طبیعی سرشار از رطوبت می باشد که همانند یک آب رسان طبیعی عمل می کند و به شما پوستی شفاف و نرم هدیه می دهد.
پس بهتر است که برای بهره مندی از این مزایای فوق العاده، عسل طبیعی کوهستان را تهیه کنید و یک دوره به طور مرتب و منظم آن را مصرف کنید. البته برای بهره مندی از مزایای بیشتر، شما می توانید مواد دیگری همچون سیب به آن بی افزایید تا ذرات آن بتواند همانند یک لایه بردار ملایم، پوست شما را پاکسازی کند. عسل یک آنتی اکسیدان طبیعی است و خواص ضد میکروبی دارد و عفونت های میکروبی که باعث آکنه می شوند را از بین میبرد.
البته پزشکان ترکیب دو قاشق عسل طبیعی کوهستان با آب یک عدد لیموی تازه را نیز به شدت پیشنهاد می دهند. زیرا اسید سیتریک موجود در آبلیمو پاک کننده بسیار خوبی است و هنگامی که با عسل طبیعی ترکیب می شود، معجزه می کند و حتما باید باهم به مصرف برسند، چون اگر تنها از آبلیمو استفاده کنید پوست شما احساس خشکی و کشیدگی میکند.

دیدگاهتان را بنویسید