درمان خستگی با عسل طبیعی

درمان خستگی با عسل طبیعی

عسل طبیعی معجزه آساترین خوراکی های آفریده شده است که خواص درمانی و زیبایی بالایی دارد.عسل طبیعی همچنین در آشپزی نیز بسیار کاربرد داشته تا جایی که آشپزی با عسل طبیعی و وجود عسل طبیعی در غذا، یکی از اصول ناب بودن آشپز و غذای تهیه شده است.
عسل طبیعی بسیار انرژی زا و مقوی است و در درمان خستگی بسیار مفید است. بسیاری از کسانی که در طرل روز کارهای سنگین می کنند و بخش زیادی از انرژی خود را از دست می دهند، درمان خستگی با عسل طبیعی را امتحان کرده و نتایج معجزه آسا را می بینند.

درمان خستگی با عسل طبیعی

عسل طبیعی به علت خاصیت انرژِی زایی خود، خستگی و بی حالی مفرط را برطرف کرده و باعث جلوگیری از استرس متابولیک شبانگاهی می شود.
ورزشکارانی که ورزش های هوازی انجام می دهند، با عسل طبیعی می توانند خستگی پس از فعالیت جسمانی را کاهش دهند. علت این ویژگی عسل، وجود منابع سرشار کربوهیدرات ها، مواد معدنی و ویتامین ها در آن است که به بازیابی بدن کمک شایانی می کند.
عسل طبیعی همچنین برای کسانی که تمرینات مقاومتی کششی انجام می دهند، انجام می دهند مفید است و باعث کاهش سطح هورمون کورتیزول می شود. این هورمون باعث ایجاد خستگی در بدن می شود که عسل طبیعی آن را کاهش می دهد.
ما به شما پیشنهاد می کنیم که اگر در طول ورزش قرار است نوشیدنی مصرف کنید، بهتر است عسل طبیعی را به شکل یک محلول درآورده و در طول ورزش، آن را بنوشید. عسل طبیعی می تواند به ریکاوری ماهیچه ها و ترمیم سطح گلیکوژن بپردازد؛ به این صورت که عسل طبیعی فقط 2 ساعت گلوکز را در حد بهینه نگه داری می کند.
عسل طبیعی از آنجا که یک ماده قلیاساز است، به کاهش خستگی کمک شایانی می کند و خوردن آن معجزه می کند. عسل طبیعی همچنین حاوی تریپوفان است و به راهیابی تریپوفان به مغز و تبدیل آن به سروتونین کمک می کند. سروتونین حالت مسکن داشته و به شما به داشتن خوابی راحت تر، کمک می کند.
بنابر گزارش‌های نقلی، عسل تاحدودی تسکین‌دهنده‌ی درد است. اگر این‌گونه باشد، ممکن است بدان دلیل باشد که:
● شیرینی آن، غده‌ی هیپوفیز را به رهاسازی اندورفین‌های تسکین‌دهنده‌ی شبه مرفین تحریک می‌کند.
● شیرینی آن تولید پیام‌رسان عصبی سروتونین را تحریک می‌کند که می‌تواند درد را کاهش دهد.
● حاوی تریپتوفان است و همچنین به راهیابی تریپتوفان به مغز برای تبدیل شدن آن به سروتونین کمک می‌کند.
● اسیدیته‌ی آن با درد مربوط به اسیدوز متابولیک درجه‌ی پایین یا بالا بودن سطح هموسیستئین مقابله می‌کند.
● برخی عسل‌ها حاوی آلکالوئیدهای کوئینولینی هستند که به‌نظر می‌رسد اثر ضد‌درد داشته باشند.
● عسل خام قلیا‌ساز است.

چگونگی درمان خستگی با عسل طبیعی

برای درمان خستگی با عسل طبیعی، بهتر است که سه بار در روز، یک قاشق مرباخوری عسل طبیعی را نوش جان کنید. البته بعضی از محققان، مصرف عسل طبیعی به صورت موضعی را نیز پیشنهاد می دهند؛ به این صورت که روی پوست و مفاصلی که درد می کند عسل مالیده شود و سپس ماساژ داده شود.

منبع: کتاب معجزه عسل2

دیدگاهتان را بنویسید