درمان دیابت با عسل طبیعی

درمان دیابت با عسل طبیعی

عسل طبیعی به طور گسترده ای در موارد مختلف کاربرد دارد؛ به طوری که در زمینه زیبایی همچون ماسک با عسل طبیعی و آشپزی و درمان با عسل طبیعی، کاربرد داشته و مفید واقع شده است. عسل طبیعی خواص بی شمار و فراوانی دارد که برخی از آن ها هنوز توسط بشر کشف نشده است.
بشر امروزی از هزاران سال پیش، بیماری های خود را با عسل طبیعی درمان می کرده است. درمان دیابت با عسل طبیعی هم یکی از مواردی است که با تجربه و آزمایش های فراوان، انسان ها متوجه کارآمدی آن شده اند.

درمان دیابت با عسل طبیعی

بیماری دیابت، حاصل دوره های زمانی تکرارشونده است که در آن دوره ها قند خون و انسولین بالاست. بنابراین ابتدا منجر به مقاومت به انسولین و سپس باعث کاهش تولید انسولین می شود. مقاومت به انسولین می تواند عوارض خطرناکی داشته باشد. در واقع سلول های ذخیره کننده چربی، عامل های اکسیدکننده تولید می کنند که باعث بروز دیابت می شوند.
محققان معتقدند مهم ترین عامل پیش بینی کننده دیابت، میزان کربوهیدرات مصرفی است. پس بهتر است که مقدار آن را در رژیم روزانه خود به مقدار مناسبی تنظیم کنیم. لازم به ذکر است که پزشکان توصیه می کنند که به مصرف کربوهیدرات هایی بپردازید که شاخص گلیسمیک پایینی داشته و قند خون را به میزان کمتری بالا می برند.
نکته حائز اهمیت در مورد عسل طبیعی، این است که شکر نسبت به عسل طبیعی، به میزان قابل توجهی قند خون را بیشتر بالا می برد. علاوه بر این، اثر آنتی اکسیدان های عسل طبیعی، بسیار بالا بوده و می تواند التهابی که در رابطه با دیابت ایجاد شده را کاهش دهد.
خوب است بدانید که عسل طبیعی حاوی منابع سرشار فلاونوئیدهاست که به ارتباطات سلولی کمک می کند. مثلا خوردن عسل طبیعی با ماده غذایی که حاوی نشاسته باشد، باعث کند شدن آزادسازی آنزیم آمیلاز می شود. نکته شگفت انگیز اینجاست که خوردن عسل طبیعی همراه با غذاهای نشاسته ای، قند خون را نسبت به موقعی که آن غذای نشاسته ای را به تنهایی مصرف می کنیم، به میزان کمتری بالا می برد.
عسل طبیعی را قبل از خواب مصرف کنید زیرا باعث جلوگیری از بروز استرس متابولیک مزمن می شود. بالا بودن نوعی اسیدآمینه به نام هموسیستئین، باعث بروز دیابت می شود که عسل طبیعی می تواند آن را کاهش دهد.

در رابطه با درمان با عسل طبیعی به چند نکته ذیل توجه فرمائید.

● اثر آنتی‌اکسیدان‌های عسل بیشتر از آن چیزی است که پیش‌بینی می‌شد و برای مثال ممکن است، التهاب مرتبط با دیابت را در عروق خونی کاهش دهد. به‌علاوه ثابت شده است که عسل سطح پروستاگلاندین‌های التهاب‌زا را کاهش می‌دهد.
● فلاونوئیدهای عسل به ارتباطات سلولی کمک می‌کنند. برای مثال، خوردن عسل با یک ماده‌ی غذایی نشاسته‌ای‌ مانند نان، رهاسازی آنزیم آمیلاز را کند می‌کند، به‌علاوه باعث می‌شود قند خون، در مقایسه با زمانی که آن ماده‌ی غذایی نشاسته‌ای را به‌تنهایی مصرف می‌کنیم، در حد پایین‌تری باشد.
● عناصر کم مقدار و دیگر مواد معدنی موجود در عسل، می‌توانند مفید باشند. برای مثال، کروم، منیزیم و منگنز و روی برای کنترل مناسب قند خون حیاتی‌اند؛ وانادیوم نیاز به انسولین را کاهش می‌دهد؛ و پتاسیم حساسیت به انسولین را بهبود می‌بخشد.

چگونگی درمان دیابت با عسل طبیعی

در رژیم غذایی‌تان به جای شکر از عسل طبیعی کوهستان با شاخص گلیسمیک پایین خام استفاده کنید. یک ساعت قبل از خواب، یک قاشق مرباخوری عسل میل کنید. درمان دیابت با عسل طبیعی بسیار معجزه آساست به این شرط که به طور پیوسته و منظم، عسل طبیعی مصرف شود.

منبع: کتاب معجزه عسل2

دیدگاهتان را بنویسید