درمان سرطان با عسل طبیعی

درمان سرطان با عسل طبیعی

عسل طبیعی یکی از خوشمزه ترین موادی است که در جهان یافت می شود و می تواند بسیاری از بیماری های ما را درمان کند. این خوراکی پرخاصیت، سخت ترین بیماری ها و امراض را می تواند نابود و ریشه کن کند.
درمان سرطان با عسل طبیعی یکی از آسان ترین و بی خطرترین روش هایی است که افراد مبتلا می توانند یک دوره آن را امتحان کنند و از خواص معجزه آسای آن بهره مند گردند.
البته بهتر است که قبل مصرف عسل، حتما از طبیعی بودن آن اطمینان حاصل کنید تا گرفتار محصولات خطرناک شیمیایی همچون تغلیظ کننده های صنعتی نگردید. پس ما به شما توصیه می کنیم که حتما راه های تشخیص عسل طبیعی از تقلبی را به دقت مطالعه کنید تا به دام متقلبان این بازار نیفتید.

چگونگی درمان سرطان با عسل طبیعی

چرخه سلولی مجموعه‌ای از وقایع است که در آن رشد و تکثیر سلول‌ها کنترل می‌شود. از مشکلات اصلی در ایجاد سرطان، برهم خوردن چرخه سلولی می‌باشد. برخی از ترکیبات موجود در عسل نظیر فلاونوئیدها و ترکیبات فنلی، سبب تنظیم هر چه بیشتر این چرخه می‌گردند.
برخی از محققان با تحقیقات گسترده ای که داشتند، متوجه این امر شدند که عسل طبیعی کوهستان سرشار از آنتی اکسیدان می باشد که می تواند رادیکال های آزاد را نابود سازد.
در واقع رادیکال های آزاد یکی از دلایل ایجاد سرطان در افراد می باشد که می تواند بر سلول ها اثرات مخربی بگذارد.
خبر خوش دیگر اینکه عسل طبیعی کوهستان مواد مغذی زیادی دارد که به همراه ترکیبات فنولی می تواند از سرایت سلول های سرطانی و گسترش آن به اندام های دیگر جلوگیری کند.
مصرف عسل به دلیل خاصیت بهبود عملکرد سیستم ایمنی و جلوگیری از تکثیر و رشد سلول‌های سرطانی، ریسک کلی ابتلا به سرطان را بطور کلی کاهش داده و توانایی بدن در مبارزه با سرطان را بهبود می‌بخشد.
عسل جهت استفاده در درمان سرطان توصیه شده و تحقیقات نشان داده‌اند که عسل، قابلیت سلول‌های تومور در نابود کردن یکدیگر را تسهیل نموده و بدین ترتیب از رشد سلول‌های سرطانی بخصوص جلوگیری می‌کند. اگرچه جهت اثبات تأثیر مستقیم عسل، به تنهایی یا در ترکیب با سایر مواد، در درمان سرطان نیاز به انجام سنجش‌ها و آزمایشات بالینی بیشتری وجود دارد.
استرس متابولیک مزمن می‌تواند زمینه‌ساز بروز سرطان شود. الیگوساکاریدهای عسل به رشد و فعالیت باکتری‌های پروبیوتیک روده کمک می‌کنند که می‌توانند برای جلوگیری از سرطان کولون مفید باشند.
عسل می‌تواند به بهبود زخم در افرادی که شیمی‌درمانی یا پرتودرمانی شده‌اند کمک ‌کند‌؛ زخم‌های دهانی ناشی از پرتودرمانی سر یا گردن را کاهش دهد؛ باکتری هلیکو‌باکتر‌پایلوری را نابود می‌کند که از عوامل زمینه‌ساز بروز سرطان معده به‌شمار می‌آید؛ از بروز عفونت و بو در پوستی که به سرطان دچار شده است جلوگیری می‌کند و نوتروپنی تب‌دار را کاهش می‌دهد.
عسل خام به‌ویژه می‌تواند برای این منظور مفید باشد، چون یک ماده‌ی غذایی قلیاساز است.

منبع: کتاب معجزه عسل2

دیدگاهتان را بنویسید