درمان عفونت واژن با عسل

درمان عفونت واژن با عسل طبیعی

بهره جویی از عسل طبیعی که یک خوراکی خوشمزه و مقوی به حساب می آید، می تواند بسیاری از بیماری های ما را درمان کند. عفونت واژن یک بیماری زنانه به حساب می آید که می تواند منجر به اختلال در سازوکار رحم شود.
با مصرف عسل طبیعی و ترکیبات مقوی آن عفونت واژن را درمان کنید و از عوارض جانبی که قرص ها و کپسول های شیمیایی می توانند برای شما داشته باشند، به کلی دوری جوئید.

عفونت واژن چیست و چگونه ایجاد می شود؟

عفونت واژن یکی از شایع ترین بیماری های زنان است که موجب خارش واژن و درد در این ناحیه می شود. یکی ازعلل به وجودآمدن این عفونت، تغییر در تعادل باکتری های واژن می باشد که منجر به تولید عفونت می شود.
رایج ترین عفونت های واژن به شرح زیر می باشند:
واژینوباکتریال: این باکتری با تغییر در سطح طبیعی باکتری ها، به ایجاد عفونت می پردازد.
عفونت قارچی واژن: وجود یک نوع قارچ خاص، باعث تشکیل این عفونت می شود.
البته گاها انگل ها باعث ایجاد عفونت در ناحیه واژن می شوند که از راه تماس جنسی منتقل می شوند.
لازم به ذکر است که درمان عفونت واژن، بسته به نوع عفونت متفاوت است. لازم به ذکر است که شایع ترین علائم وجود عفونت در واژن، تغییر در حجم، رنگ و بوی ترشحات واژنی است. خارش در ناحیه واژن نیز در خانم های مبتلا به عفونت بسیار شایع بوده و گاها بعضی از خانم ها در طول رابطه جنسی و در هنگام ادرار، از درد رنج می برند.

ترکیب های مقوی جهت درمان عفونت واژن با عسل طبیعی

ترکیب عسل طبیعی با دارچین جهت درمان عفونت واژن

ترکیب عسل طبیعی با دارچین یکی از بهترین مواردی است که برای درمان عفونت واژن با عسل طبیعی، می توانید به کارببرید. زیرا عسل طبیعی و دارچین، به تقویت سیستم ایمنی می پردازند و با باکتری ها مبارزه می کنند.
به طور کلی می توان گفت که دارچین یک ادویه ضد قارچ محسوب شده و برای درمان بیماری های زنانه به طور گسترده ای، مورد استفاده قرار می گیرد.
کافیست که مقداری پودر دارچین را با 1 قاشق غذاخوری عسل طبیعی ترکیب کنید و روی موضع قرار دهید.

ترکیب عسل طبیعی با سیر جهت درمان عفونت واژن

سیر از قدیم الایام به علت خاصیت آنتی باکتریالی که دارد، جهت درمان انواع بیماری ها مورد استفاده قرار می گرقته است. سیر قدرت فوق العاده ای در از بین بردن عفونت دارد؛ به طوری که ترکیب آن با عسل طبیعی معجزه می کند و می توان گفت که از معروف ترین ترکیب ها در راستای درمان عفونت واژن با عسل طبیعی است.
البته بهتر است این ترکیب را شب هنگام مصرف کنید تا بوی سیر شما را آزار ندهد.
برای بهره گیری از خواص بی نظیر این ترکیب، 3 حبه سیر را با 1 قاشق غذاخوری عسل طبیعی ترکیب کنید و روی موضع آسیب دیده قرارداده شود.

ترکیب ماست و عسل طبیعی جهت درمان عفونت واژن

ماست در تسکین علائم و درمان عفونت های زنانه بسیار موثرتر از قرص های شیمیایی همچون کلوتریمازول، عمل کرده و خاصیت ضد قارچی دارد.
استفاده از آن هم بسیار ساده است؛ در واقع کافیست که یک فنجان آب جوشانده را با 2 قاشق غذاخوری عسل طبیعی و ماست ترکیب کرده و قبل از خواب، روی موضع آسیب دیده قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید