درمان فشار خون با عسل طبیعی

درمان فشار خون با عسل طبیعی

عسل طبیعی یک خوراکی بسیار خوشمزه و مقوی است که می تواند سخت ترین بیماری ها را نیز ریشه کن کند. در واقع این خوراکی به بهبود کارکرد اندام های مختلف می پردازد و هیچ گونه عوارض خطرناکی از خود به جای نمی گذارد.
محققان طی توصیه های فراوان پی به درمان فشارخون با عسل طبیعی کوهستان برده اند که این امر فوق العاده است. اگر شما از این بیماری رنج می برید، کافی است که یک دوره به طور منظم از عسل طبیعی بهره ببرید و شاهد اثرات معجزه آسای آن باشید.

چگونگی درمان فشار خون با عسل طبیعی

آنتی‌اکسیدان‌های موجود در عسل، از بیماری‌های عروق جلوگیری می‌کنند؛ استیل‌کولین آن رگ‌های خونی را گشاد می‌کند و الیگوساکاریدهای آن می‌توانند با کمک به رشد و فعالیت باکتری‌های پروبیوتیک روده مفید واقع شوند. عسل همچنین به پیشگیری از رهاسازی هورمون استرس کمک می‌کند.
قند خون بالا می‌تواند با تخریب (گلیکاسیون) کلاژن موجود در دیواره‌ی سرخرگ‌ها و در‌نتیجه سخت کردن (تصلب) آن‌ها، موجب بالا رفتن فشار خون شود. عسل در مقایسه با شکر، قند خون را کمتر بالا می‌برد. برای این منظور، عسل خام می‌تواند به‌ویژه مفید باشد، چون یک ماده‌ی غذایی قلیاساز است.
براساس تحقیقی در دانشگاه کلمبیا، در ابتدا همه‌ی 4،810 نفر داوطلب شرکت‌کننده که بین 32 تا 86 ساله بودند، فشار خون طبیعی داشتند، اما در 8 تا 10 سال متعاقب آن، 647 نفر از آن‌ها به فشار خون بالا دچار شده بودند. 24 درصد از کسانی که میانگین سنی 32 تا 59 داشتند و هر شب 5 ساعت یا کمتر می‌خوابیدند، به این عارضه دچار شده بودند، اما از میان کسانی که 7 تا 8 ساعت خواب داشتند، تنها 12 درصدشان گرفتار شده بودند. در میان افرادی که به فشار خون بالا گرفتار شده بودند، احتمال داشتن اضافه‌وزن، دیابت و افسردگی بیشتر از گروه دیگر بود.

اقدام عملی جهت درمان فشار خون با عسل طبیعی

به جای استفاده از شکر، عسل، به‌ویژه عسل خام، مصرف کنید. یک ساعت پیش از خواب یک قاشق مرباخوری عسل میل کنید.

منبع: کتاب معجزه عسل

دیدگاهتان را بنویسید