درمان ورم معده و روده با عسل طبیعی

درمان ورم معده و روده با عسل طبیعی
عسل طبیعی کوهستان یک خوراکی بسیار خوشمزه و مقوی می باشد که می تواند بسیاری از مشکلات و بیماری ها را درمان کند، بعضی از محققان معتقدند که مصرف منظم و پیوسته عسل طبیعی می تواند از بروز بیماری های صعب العلاج نیز پیشگیری کند.
البته بهتر است که قبل مصرف عسل طبیعی حتما راه های تشخیص عسل طبیعی از تقلبی را به دقت مطالعه نمایید تا از خواص بی نظیر عسل بهره مند شوید.
درمان بسیاری از بیماری ها همانند ورم معده و روده، نیازمند مصرف مقدار زیادی دارو و مواد شیمیایی است، در حالی که درمان ورم معده و روده با عسل طبیعی بسیار کارآمد و بدون عوارض است.

چگونگی درمان ورم معده و روده با عسل طبیعی

ترکیبات ضد‌میکروب و ضد‌التهاب عسل آن را برای ورم معده و روده (گاسترواِنتریت) باکتریایی مفید کرده‌اند. اگر گاسترواِنتریت موجب فقدان آنزیم‌های گوارشی تجزیه‌کننده‌ی قندهای پیچیده شده است، درآن‌صورت قندهای ساده‌ی موجود در عسل، عمل گوارش را تسهیل خواهند کرد. الیگوساکاریدهای عسل، به رشد و فعالیت باکتری‌های پروبیوتیک روده کمک می‌کند که خود آن‌ها برای درمان گاسترواِنتریت مفید است.
محققان دانشگاه ناتال آفریقای جنوبی، 36 کودک مبتلا به گاسترواِنتریت باکتریایی را تحت درمان قرار دادند. گروهی از کودکان که به آن‌ها محلول آبرسان خوراکی حاوی عسل داده شده بود، به‌طور متوسط در عرض 58 ساعت بهبود یافتند؛ حال آن‌که بهبودی گروهی که به آن‌ها محلول آبرسان خوراکی حاوی شکر داده شده بود، به‌طور متوسط 93 ساعت طول کشید.

اقدام عملی جهت درمان ورم روده و معده با عسل طبیعی

سه بار در روز و هر بار دو قاشق مرباخوری عسل غنی از ترکیبات ضد‌میکروبی میل کنید.
اگر نمی‌توانید مصرف غذایتان را کنترل کنید، روزانه دست‌کم 3 لیتر از محلول آبرسان خوراکی حاوی عسل بنوشید که از ترکیبات زیر به‌دست می‌آید:
● 1 لیتر معادل 5 لیوان آب (در صورت لزوم جوشانده‌شده)
● 1/4 قاشق مرباخوری نمک
● 1/4 قاشق چای‌خوری بی کربنات سودا (جوش شیرین)
● 2 قاشق غذاخوری عسل روان
منبع: کتاب معجزه عسل

دیدگاهتان را بنویسید