درمان کلسترول بالا با عسل طبیعی

درمان کلسترول بالا با عسل طبیعی
عسل طبیعی یک خوراکی بسیار مقوی و پرخاصیت است که می تواند به طور کلی بسیاری از مشکلات جسمانی را درمان کند. این خوراکی سرشار از آنزیم، ویتامین های مختلف، مواد معدنی، قندهای طبیعی و آنتی اکسیدان است که به کارکرد صحیح اندام های مختلف کمک شایانی می کند. از گذشته مردم با خواص عسل طبیعی در درمان کلسترول آشنا بوده و از آن بهره می گرفتند.

چگونگی درمان کلسترول بالا با عسل طبیعی

بالا بودن سطح لیپوپروتئین با چگالی کم (کلسترولLDL)، داشتن شیوه‌ی زندگی‌ای که زمینه‌ساز اکسیداسیون کلسترول LDL می‌شود، و شاید پایین بودن سطح لیپوپروتئین با چگالی بالا (کلسترولHDL) خطر ابتلا به بیمارهای عروقی، حمله‌ی قلبی و سکته‌ی مغزی را افزایش می‌دهد.
عسل سطح کلسترول HDL را در بدن بالا می‌برد. ویتامین B3 آن می‌تواند سطح کلسترول LDL را پایین بیاورد، و آنتی‌اکسیدان‌های موجود در آن، به حفاظت از کلسترول LDL در مقابل اکسیداسیون کمک می‌کند.
در تحقیقی از80 فرد چاق و 80 فرد داوطلب دیگر که وزن طبیعی داشتند، خواسته شد روزانه 80 گرم عسل مصرف کنند، و از همان تعداد داوطلب چاق و غیر‌چاق (با وزن طبیعی) دیگر که عسل مصرف نمی‌کردند به‌عنوان گروه کنترل استفاده شد. پس از 4 هفته، گروهی که عسل مصرف کرده بودند کلسترول کل کمتر و کلسترول HDL بالاتری داشتند. داوطلبان چاقی هم که عسل مصرف کرده بودند، کلسترول LDL پایین‌تری داشتند.
دانشمندان مرکز تحقیقات ملی دوکی در مصر، دریافته‌اند که عسل در جلوگیری از اکسیداسیون کلسترول LDL بسیار مؤثر است.

اقدام عملی جهت درمان کلسترول بالا

سه بار در روز یک قاشق مرباخوری عسل میل کنید و بعد از یک دوره کوتاه، اثرات معجزه آسای آن را در درمان کلسترول بالای خون خود ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید