طبع عسل طبیعی کوهستان

طبع عسل طبیعی کوهستان

عسل طبیعی کوهستان برای اکثر افراد مفید واقع می شود که این به دلیل طبع خاصی است که در عسل وحشی موجود است. عسل طبیعی کوهستان، در مناطق مختلفی یافت می شود که هر منطقه پوشش گیاهی خاص خود را دارد. در کشورمان ایران، به دلیل تنوعی که در پوشش گیاهی و گل ها وجود دارد، طبع عسل طبیعی کوهستان هر منطقه هم متفاوت است و این امر به دلیل تغذیه متفاوت زنبورهای عسل می باشد. زنبورهای عسل در کندوها، عسل را طی یک فرآیند خاصی به وجود می آورند و عسلی که ما می خوریم، محصول یک کار گروهی سخت و انرژی بر است. عسل طبیعی کوهستان با متعادل کردن طبع بدن ما، به زیبایی پوست و بهبود اندام ها می پردازد البته به آن شرط که راه های تشخیص عسل طبیعی از تقلبی را مطالعه کنید تا بهترین عسل را مصرف کنید.
در واقع عسل طبیعی یکی از مقوی ترین خوراکی هایی است که در جهان یافت می شود و با استفاده از آن می توان بسیاری از بیماری ها را درمان کرد. عسل طبیعی از دوران باستان تا کنون، در امور مختلفی همچون زیبایی و ماسک عسل طبیعی، آشپزی با عسل طبیعی، پزشکی و درمان گسترده زخم ها و التهابات به کار می رفته است.
محققان توصیه می کنند که قبل از مصرف عسل طبیعی، طبع خود را بشناسید؛ زیرا عسل طبیعی به دلیل تنوع بالایی در طبع دارد که ممکن است برخی از انواع آن برای شما، مضر باشد و به اختلال در سیستم بدن شما بی انجامد.
متخصصان طب پیشنهاد می کنند که اگر شما دارای طبع سوداوی یا بلغمی هستید، عسلی که از گیاهان با طبع گرم تهیه شده است استفاده کنند تا اثرات طبع سرد بدنشان خنثی شود و سیستم های بدنشان بتواند کارکرد بهتری داشته باشد.
زنبورشناسان و زنبورداران، پیشنهاد می کنند که عسل های گیاهانی همچون آویشن، سیاه دانه و یونجه، انتخاب مناسبی برای افراد با طبع سرد می باشد. البته عسل هایی که که از ترکیبی از این گیاهان باشد نیز، می تواند به بهبود عملکرد اندام های ما بپردازد.
پیشنهاد متخصصان به افرادی که دارای طبع معتدل هستند، این است که بیشتر عسل ها می تواند مناسب واقع شود و میل نمودن همه آن ها مشکلی ایجاد نخواهدکرد. پس با خیال راحت، از طعم انواع عسل طبیعی کوهستان، لذت ببرید و از خواص معجزه آسای آن بهره مند شوید.
لازم به ذکر است که اگر شما جزء آن دسته از کسانی هستید که طبع صفراوی دارند، بهتر است که از عسل هایی که از گیاهان زرشک، گشنیز، سماق، عناب، و خارشتر بهره بگیرید و با استفاده از آن، بیماری هایی که در اثر گرمی مزاج به وجود آمده اند را درمان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید