آیا عسل طبیعی کوهستان شکرک می زند؟

آیا عسل طبیعی کوهستان شکرک می زند؟

بسیاری از مردم به دلیل خواص بی نظیری که عسل طبیعی کوهستان دارد، به دنبال راه هایی هستند تا عسل خالص را مصرف کنند و از فواید آن جهت سلامت خود بهره مند شوند. این سوال که آیا عسل طبیعی کوهستان شکرک می زند یا خیر، بسیار مفید است؛ زیرا کار متقلبان و سوءاستفاده گران این عرصه را سخت می کند.
به عنوان اولین نکته به شما می گوییم که وجود شکرک در عسل طبیعی کوهستان، طبیعی جلوه می کند و علت وجود این امر، آنزیم های خاصی است که در عسل طبیعی وجود دارد و باعث تبلور ذرات عسل می شود. البته بعضی از افراد سودجو، اقدام به ایجاد واکنش های خاصی در عسل می کنند که آن واکنش ها، فرایند شکرک را متوقف می کند.
این افراد، این شاعبه را ایجاد کرده اند که عسل طبیعی شکرک نمی زند و شکرک مخصوص عسل های تقلبی است که در سطح بازار یافت می شود. ولی محققان معتقدند که عسل های طبیعی کوهستان، در صورت قرار گرفتن در دمای پایین، شکرک می زنند.
خوب است بدانید که عسل طبیعی کوهستان، در صورتی که به مدت نسبتا طولانی در یخچال قرار بگیرد حتما شکرک خواهد زد اما لازم به ذکر است که میزان شکرک و مدتی که طول می کشد تا شکرک ایجاد شود، در عسل های طبیعی مختلف، متفاوت است و به عوامل متعددی بستگی دارد. مثلا عسل هایی که در ارتفاعات تشکیل می شوند، میزان شکرک کمتری نسبت به عسل هایی که در سطح زمین ایجاد می شوند، دارند. مثلا عسل هایی که ما تولید می کنیم در ارتفاعات ارسباران تشکیل شده اند و به همین دلیل بعد از قراردادن در یخچال، شکرک کمتری ایجاد خواهدکرد.
لازم به ذکر است که شکرک عسل طبیعی، می تواند از بین برود ولی عسل طبیعی خاصیت خود را از دست نمی دهد. شکرک عسل طبیعی را می توان از بین برد و هنگام خوردن، همان عطر و طعم روز اول را از عسل حس کرد.
در واقع یکی از راهکارها این است که شیشه عسل طبیعی را درون آب گرم قرار داد تا شکرک های آن از بین بروند. البته گاها بعضی افراد، عسل طبیعی شکرک زده را بر نان تست قرار می دهند و شاهد از بین رفتن شکرک های آن هستند.
البته ما پیشنهاد می کنیم که عسل طبیعی کوهستان را تا جایی که می توانید درون یخچال نگهداری نکنید؛ زیرا عسل طبیعی همواره مقداری رطوبت در خود دارد که در شرایط نامناسب، می توانند باعث تخمیر گردند.

دیدگاهتان را بنویسید