بی شک عسل طبیعی کوهستان یکی از مغذی‌ترین خوراکی‌های این جهان است که با فواید بسیار خود کاربردهای بسیاری در اکثر زمینه‌ها از جمله پزشکی و زیبایی و آشپزی و … دارد. عسل طبیعی کوهستان از قرن‌ها پیش در جهات مختلف مورد استفاده قرار می‌گرفته و این نشان دهنده این است که انسان‌ها از ابتدا با خواص بی نظیر عسل طبیعی همچون وجود انواع قندهای طبیعی و خاصیت ضد قارچی عسل طبیعی کوهستان آشنا بودند. لازم به ذکر است عسل طبیعی کوهستان به دلیل کمیاب بودن قیمت نسبتاً بیشتری در مقایسه با انواع دیگر عسل‌ها دارد.

تفاوت‌های عسل طبیعی کوهستان با بقیه انواع عسل

عسل طبیعی کوهستان با بقیه انواع عسل تفاوت هایی دارد که این تفاوت ها به طور فاحشی خود را در طعم و عطر عسل نمایان می کنند.
در واقع عسل طبیعی کوهستان بسیار سخت به دست می آید و کمیاب است؛ بنابراین بعضی از زنبورداران ناچارا دست به تولید عسل طبیعی با درصد خلوص پایین می زنند.

عسل طبیعی کوهستان چگونه به دست می‌آید؟

عسل طبیعی کوهستان که گاها به آن عسل وحشی هم می گویند از چند نظر با بقیه عسل‌ها تفاوت دارد. بارزترین تفاوت عسل طبیعی کوهستان با انواع دیگر عسل طبیعی، به نوع ساخت آن مربوط می‌شود. عسل کوهستانی به طور طبیعی و بدون دخالت انسان به دست می‌آید؛ به طوری که در شکاف کوه‌ها، تنه درختان و یا هر مکان دیگری که زنبور عسل آن را مناسب ببیند، کندو ساخته شده و عسل طبیعی کوهستان بعد از مدتی به دست می‌آید.
لازم به ذکر است که عسل طبیعی کوهستان خالص‌ترین نوع عسل است زیرا زنبورهایی که عسل طبیعی کوهستان را تولید می‌کنند به دلیل مقاومت بالایی که به شرایط سخت دارند به هیچ وجه آب و شکر مصرف نمی‌کنند؛ پس عسل طبیعی کوهستان تماماً از گرده گل به وجود آمده است.

زنبور عسل تولید کننده

تفاوت دیگر عسل طبیعی کوهستان به نوع خاص زنبورهای سازنده برمی گردد که بسته به اقلیم آن منطقه اندازه‌ها و نژادهای متفاوتی دارند. ویژگی شگفت انگیز دیگری که این زنبورها دارند؛ پتانسیل بالای آنها در شرایط دشوار است، به طوری که با شرایط سخت آب و هوایی و اقلیمی و یا حتی کمبود خوراک به خوبی مقابله می‌کنند و خود را نجات می‌دهند پس همانطور که در بالا نیز گفته شد انسان با محلول‌های ساختگی خود به تغذبه زنبورهای سازنده عسل طبیعی کوهستان نمی‌پردازد و قطع به یقین این نوع عسل چیزی جز خاصیت و املاح مفید معدنی برای شما به همراه نخواهد داشت.
زنبورهای عسل تولید کننده عسل طبیعی کوهستان در ایران جثه بسیار کوچکی دارند که این به ژنتیک خاص آن‌ها بر می‌گردد؛ در حالی که مثلاً در آفریقا اندازه و هیکل زنبورها بزرگتر بوده که این ابعاد با اندازه حجره‌های کندو رابطه مستقیم دارد.

موم عسل طبیعی کوهستان

یکی دیگر از تفاوت‌های عسل طبیعی کوهستان با عسل‌های دیگر در نوع موم عسل است به طوری که موم عسل طبیعی خود ساخته بوده و همچنین شکل و رنگ و حتی ابعاد حجره‌های آن به دلیل طبیعی بودن فرق می‌کند
در مناطق غیرکوهستانی زنبورداران برای تهیه عسل طبیعی اقدام به ساخت کندو و موم غیرطبیعی می‌کنند. این کار وقت و انرژی زنبورها را تا حد زیادی حفظ می‌کند؛ زیرا زنبورها برای ساخت موم و کندو هزینه فرصتی زیادی پرداخت می‌کنند به طوری که همان وقت و هزینه را می‌توانند برای ساخت عسل بیشتر به کار گیرند.

کیفیت عسل طبیعی کوهستان

عسل‌های طبیعی کوهستان کیفیت بسیار بالایی داشته به طوری که ما در کمتر جایی این کیفیت را پیدا می‌کنیم و حتی با عسل‌های طبیعی و ارگانیک نیز متفاوت است. عسل‌هایی که در شکاف کوه‌ها یا صخره‌ها تولید می‌شوند از این جهت باعسل های دیگر متفاوت‌اند.
یکی از تفاوت‌های عسل کوهی با عسل‌های دیگر در رایحه و طعم شگفت انگیز عسل کوهستانی است..
در واقع طعم و مزه چیزی است که پیشرفته‌ترین دستگاه‌های ساخت بشر هم نمی‌توانند تولید کنند و یا حتی اگر هم تولید شود انسان با ذائقه چشایی خود متوجه مصنوعی بودن آن می‌شود. با این توضیحات روشن می‌شود که عسل طبیعی کوهستان یعنی عسلی که نوع خاصی از زنبورهای عسل به طور طبیعی و بدون دخالت و خواست انسان تولید می‌کنند بسیار کمیاب و یا حتی نایاب هستند و باید ادعای افراد مدعی در مورد داشتن این عسل را با تحقیق و تفحص بسیار پذیرفت.

شرایط به دست آوردن عسل طبیعی کوهستان

زنبورعسل موجودی بسیار حساس است، به طوری که حتی کوچک‌ترین عامل استرس زا همچون بازدید زیاد از کندوی عسل توسط زنبورداران در شرایط ایده آلی که زنبور عسل باید در کندو داشته باشد می‌کاهد بدین صورت که سر زدن زیاد به کندو در پایین آمدن حرارت کندو تأثیر گذاشته و باعث صرف انرژی بیشتر زنبورعسل برای فراهم کردن دمای مطلوب کندو می‌شود و همین فعالیت اضافی علاوه بر هدر رفت انرژی و وقت زنبور، موجب استرس زنبورعسل شده و در کیفیت عسل تولیدی او تأثیر منفی می‌گذارد.
لازم به ذکر است، هر چه قدر که زنبورعسل از دخالت عوامل مصنوعی و تجهیزات صنعتی ساخته بشر و دورتر باشد همان‌قدر فشار و اضطراب کمتری به او وارد خواهد شد و کیفیت عسل تولیدی افزایش خواهد یافت؛ برای اثبات صحت این مطلب کافی است شما یک وسیله‌ای که موج الکتریکی صادر می‌کند را مدام به کندو نزدیک کنید، می‌بینید که کیفیت عسل تولیدی بر اثر مرور زمان کم و کم‌تر خواهد شد.
شرایط ایده آل زنبورعسل در مناطق کوهستانی و صخره‌ای بیشتر فراهم است زیرا حضور انسان و تجهیزات مصنوعی در آنجا کم رنگ‌تر است و زنبور عسل تولید کننده عسل طبیعی کوهستان با آرامش بیشتری به تولید عسل می‌پردازد.
زنبورداران نقاط کوهستانی نقاط بکرتری را جهت تولید عسل طبیعی کوهستان در اختیار دارند، لازم به ذکر است که تعداد گل و گیاهانی که گرده آن‌ها برای زنبور عسل مفید باشد هم به وفور یافت می‌شود. لذا یکی از تفاوت‌های عسل کوهستانی با عسل‌هایی که در باغ‌ها و مناطقی که کشاورزان به کشت و کار می‌پردازند؛ در کیفیت بالاتر آن است، زیرا زنبورعسلِ کوهستان، عسل طبیعی خود را با اضطراب کمتری تولید می‌کند و از آلودگی‌های محیطی همچون امواجی که دکل‌های مخابراتی می‌کنند به دور هستند. به همین دلیل است که بخش بزرگی از عسل‌های درمانیِ، به عسل‌های وحشی و کوهستانی و اختصاص دارد.

خواص عسل طبیعی کوهستان

عسل طبیعی کوهستان خواص اعجاب انگیزی دارد که همه این خواص به دلیل ارگانیک بودن عسل و دخالت نداشتن انسان در فرآیند تولید آن است. درواقع عسل طبیعی کوهستان هدیه‌ای از جانب خداوند است که علاوه بر لذت چشیدن شیرینی آن، با کمک آن می‌توانید از شر بسیاری از بیماری‌ها خلاص شوید.

درمان زخم معده

عسل کوهی برای درمان کامل زخم معده و روده بسیار مناسب است. بهترین جایگزین شربت‌ها و قرص‌های شیمیایی است که پزشکان برای درمان زخم معده و روده تجویز می‌کنند، عسل طبیعی و ارگانیک کوهستان می‌باشد که عوارض جبران ناپذیر داروهای ساخت بشر را برای بدن انسان نخواهد داشت، عسل کوهی را به مدت 1 ماه و هر روز 2 قاشق غذا خوری را همراه با موم مصرف کنید تا معجزه را به چشم خود ببینید.

درمان عفونت‌های زنانه

عسل کوهی به دلیل داشتن منابع سرشار آنتی اکسیدانی که در خود دارد، یک داروی طبیعی مؤثر برای درمان عفونت‌های زنانه می‌باشد. خانم‌های بسیاری با استفاده از عسل طبیعی کوهستان از شر این بیماری خلاص شده و بدون هیچ عوارضی سلامتی را به خود بازگردانده‌اند.

درمان کم خونی

یکی دیگر از خواص عسل وحشی، درمان کم خونی است. افرادی که دچار کم خونی هستند، روزانه 1 الی 2 قاشق غذا خوری عسل طبیعی مصرف کنند تا به مرور اثرات ناشی از کم خونی در بدنتان کاملاً محو شود.

تقویت حافظه

عسل کوهستانی تا حد زیادی به تقویت حافظه و افزایش قدرت تمرکز کمک می‌کند. در سال‌های اخیر مصرف عسل وحشی در دانشجویان و دانش آموزان و یا افرادی که در حرفه خود نیازمند تمرکز و دقت زیادی هستند، به شدت بالا رفته و این نشان از تأثیر گذاری زیاد و کارکرد خوب عسل وحشی می‌باشد. پس به شما توصیه می‌کنیم که اگر از ابتلا به آلزایمر می‌ترسید عسل را همراه با گردو مصرف کنید تا شاهد اثرات معجزه آسای آن باشید.
مصرف هرروزه عسل وحشی همراه با گردو یکی از بهترین مواد طبیعی برای تقویت حافظه می‌باشد.

انرژی بخش طبیعی

عسل وحشی همانند یک بمب انرژی عمل می‌کند و بسیار سریع جذب بدن می‌شود. به طوری که از دهه‌ها قبل ورزشکاران شرکت کننده در المپیک برای افزایش عملکرد خود عسل وحشی استفاده می‌کردند. علت این اتفاق شگفت انگیز آن است که عسل کوهی میزان گلیکوژن بدن را افزایش می‌دهد و انرژی بسیار زیادی را برای عضله‌های ورزشکاران فراهم می‌کند. در واقع محققان با مطالعات فراوان یافتند که عسل وحشی انرژی زیادی را در دسترس ماهیچه‌ها می‌گذارد. به همین دلیل عسل کوهی برای ورزشکاران همانند یک دوپینگ سالم و غیرمصنوعی عمل می‌کند و در افزایش عملکرد آن‌ها تأثیر بسزایی دارد.

خواب راحت با عسل طبیعی کوهستان

عسل طبیعی طی یک فرآیند بسیار مفید به خواب راحت شما کمک می‌کند درواقع شما می‌توانید بدون خوردن قرص‌های مصنوعی به خوابی عمیق فرو روید.
عسل وحشی با جذب انسولین و سروتونین در بدن و تبدیل آن به هورمون ملاتونین مثل یک داروی خواب آور عمل می‌کند و خواب خوبی را به شما هدیه می‌دهد.

رفع سوختگی

برای درمان زخم و سوختگی می‌توانید از عسل طبیعی به صورت موضعی استفاده کنید. عسل کوهی که خاصیت ضد باکتریایی دارد، نسبت به پمادهای سوختگی بسیار بهتر عمل می‌کند. این نوع عسل با کشتن و نابود کردن میکروب‌ها نسبت به از بین بردن عفونت کمک زیادی می‌کند و در تسریع روند بهبودی زخم و سوختگی روی پوست بسیار مفید است.
امروزه جهت سهولت در دسترسی، گازهای استریل آغشته به عسل طبیعی در برخی داروخانه‌ها یافت می‌شود.

زیبایی پوست

بهترین جایگزین ماسک‌های غیر طبیعی و مضر، عسل طبیعی کوهستان می‌باشد.
در واقع عسل طبیعی با بمب آنتی اکسیدان ها و منابع سرشار طبیعی خود بهترین تأثیر را روی پوست گذاشته و تا حد زیادی به جوان سازی و از بین بردن لک‌ها کمک می‌کند. بسیاری از پزشکان پوست و مو عسل طبیعی را به عنوان یک شفاف کننده قوی پوس معرفی می‌کنند.
برای زیبا سازی و شفافیت پوست خود تنها کافیست دو قاشق غذا خوری عسل وحشی را به همراه یک قاشق غذا خوری روغن زیتون مخلوط کرده و به روی پوست ماساژ دهید و پس از گذشت 20 دقیقه آن را پاک کنید. عسل کوهی باکتری‌هایی که باعث ایجاد لکه و کدری پوست می‌شوند، را از بین برده و زیبایی و لطافت را به پوست شما بازمی گرداند.

انواع عسل از نظر نحوه تولید

عسل طبیعی کوهستان در مناطق خاصی از ایران یافت می‌شود که در هر منطقه طعم و رنگ مخصوص به خود را دارد. عسل‌های هر منطقه از لحاظ نوع گرده و گل تغذیه شده توسط زنبور متفاوت‌اند.

• عسل طبیعی کوهستان

عسل طبیعی کیفیت بسیار بالایی دارد وبسیار کمیاب و گران است. این نوع عسل از شهد گل‌ها و گیاهان موجود در دامنه کوهها و گلزارها و دشت‌ها به دست می‌آید و خواص دارویی و درمانی بسیاری دارد. زنبورهای تولید کننده عسل وحشی خود را با شرایط سخت اقلیمی همچون بدی آب و هوا و کمبود غذا وهمچنین بیماری وفق می‌دهند و نیازی به مراقبت انسان ندارند.
این نوع عسل طبیعی بدون دخالت انسان و توسط زنبورهای عسل وحشی در دل کوه‌ها، شکاف صخره‌ها و یا روی کنده درختان جمع آوری و تولید می‌شود. در واقع علت گرانی و کمیابی این عسل، سخت پیدا شدن آن توسط انسان می‌باشد و تنها دخالت انسان در رسیدن این عسل تا دست مشتری، جمع کردن این عسل می‌باشد.
عالی‌ترین نوع عسل، عسل وحشی محسوب می‌شود که صد در صد ارگانیک محسوب می‌شود. اصطلاح شکرک زدن در همه انواع عسل‌ها وجود دارد؛ اما تفاوت عسل طبیعی کوهستان با دیگر انواع در مدت زمان شکرک زدن، یا به اصطلاح رس کردن، است که به نوع گلی که زنبور از آن تغذیه کرده و میزان درجه حرارت محیط بستگی دارد.
به جز بعضی عسل‌های تولیدی از گل‌های خاص، در اکثر اوقات، ساکاروز موجود در عسل طبیعی کوهستان نیز کمتر از ۵ درصد است.

• عسل پرورشی

در عسل پرورشی زنبورداران کندوهای عسل را در فصل تولید عسل به مناطق کوهستانی و سرسبز با تنوع گیاهی بالا و اقلیمی با محیط بکر منتقل می‌کند. اما تفاوت این نوع عسل پرورشی آن است که زنبورهای آن از آب و شکر تغذیه نمی‌کنند. این نوع عسل نیز باکیفیت و طبیعی است اما انسان‌ها در مراقبت و نگهداری از کندوها و کلونی نقش مستقیم دارند.
تولید عسل ارگانیک، به شرایط خاصی نیاز دارد، شرایطی همچون سلامت کندوی عسل، تنظیم دمای کندو، ظرف کندو و موم است.
مهم‌ترین شرط جهت ساخت این نوع عسل توسط زنبور، فراهم کردن محیطی عاری از استرس و تجهیزات ساخته بشر است که باید رعایت شود
برخی معتقدند که جابجایی زنبورها از نقطه‌ای به نقطهٔ دیگر باعث ایجاد شوک و ایجاد اضطراب در آن‌ها می‌شود و همین موضوع بر روی کیفیت عسل تولید شده در کندو اثر می‌گذارد. در صورتی که در تولید عسل وحشی، انسان هیچگونه نقشی نداشته و زنبور با آرامش کامل به تولید عسل می‌پردازد.

انواع عسل از نظر نوع گل

عسل تک گل

زنبورداران این نوع عسل، به جمع آوری شهد یک نوع گل خاص می‌پردازند؛ مثل: عسل شبدر، یا عسل آفتابگردان و سایر عسل‌ها؛ البته باید این نکته را مد نظر داشت که عسل تک گل خالص از بین سایر انواع عسل با مشکل زیادی به دست می‌آید؛ زیرا کنترل پراکندگی زنبورها واقعاً مشکل و در عمل غیر ممکن است. اما اگر یک منطقه وسیع بیشتر از یک پوشش گیاهی باشد و طعم غالب عسل تولید شده از آن گیاه خاص خواهد بود معمولاً عسل‌های تک گل بین ۵۰ الی ۷۰ درصد از همان گل هستند و مخلوطی از سایر گیاه‌ها و گل‌ها هم در عسل‌های تک گل وجود دارد.

عسل چند گل یا چند گیاه

به این نوع عسل بعضاً عسل چهل گیاه هم گفته می‌شود. عسل چند گله از گرده چندین گیاه به دست می‌آید، مانند: عسل کوهستان، عسل مرکبات و انواع درختان دیگر؛ تولید عسل چند گل به نسبت عسل تک گل راحت‌تر می‌باشد.