عسل مصنوعی شیره میوه ها

عسل مصنوعی شیره میوه ها

عسل های طبیعی امروزه به مقدار کمی پیدا می شوند و علت این امر می تواند گسترش شهرها و کمبود دشت ها و مراتع باشد. کمیابی این خوراکی پرخاصیت، باعث افزایش قیمت آن شده است که این امر متقلبان را بر آن داشته است که به تولید عسل تقلبی بپردازند.
البته جای نگرانی نیست؛ زیرا شما می توانید با مطالعه روش های تشخیص عسل طبیعی از تقلبی که در این سایت معرفی کرده ایم، به خوبی عسل های بد را از خوب تشخیص داده و یک خرید مطمئن و عالی داشته باشید.

عسل های مصنوعی شیره میوه ها چیست؟

می توان گفت عسل هایی در بازار وجود دارند که از تغلیظ آب میوه ها و شهدهای مصنوعی به دست می آیند. برخی از ویژگی های فیزیکی و شیمیایی عسل مصنوعی شیره میوه ها، همانند عسل طبیعی می باشد؛ تا جایی که همانند عسل طبیعی حالت چسبنده، گرانرو و رنگ طلایی شفاف دارند.
در تولید این نوع عسل، هیچ زنبوری دخالت نمی کند و ترکیبات آن اکثرا از قند نیشکر و میوه های شیرین می باشد. از میوه هایی همانند خربزه، هندوانه، کدو و خرما، بیشترین مقدار عسل مصنوعی را به دست می آورند.
خوب است بدانید که از سال 70، تولید عسل خرما در کشور ما آغاز شده است. عسل تولید شده از عصاره خرما، از طریق عملیات فیزیکی فرآوری شده است و ترکیبات ناشناخته آن، در آزمایشگاه مشخص گردیده است.

عسل مصنوعی شیره میوه ها چگونه تولید می شود؟

یکی از بیشترین عسل هایی که از شیره میوه ها در کشور ما تولید می گردد، عسل فرآوری شده از خرما می باشد. در این روش، عصاره خرما استخراج شده و به وسیله فیلتراسیون، بی رنگ، بی عطر و تا حدی خوش طعم می گردد.
سپس در شرایط خاصی از حرارت و فشار قرار می گیرد و تغلیظ می گردد؛ در واقع قرار دادن عصاره خرما در شرایط گرما و فشار باعث می شود که رطوبت آن کاهش یابد تا باکتری ها در آن نتوانند رشد کنند.

دیدگاهتان را بنویسید