فرم ارزیابی عسل طبیعی

فرم ارزیابی عسل طبیعی

عسل طبیعی به علت خواص ویژه ای که دارد، می تواند بسیاری از بیماری های ما را درمان کند. در واقع این خوراکی خوشمزه، یک ماده بسیار مقوی است که در جهت زیبایی همچون ماسک عسل طبیعی، یا در جهت لاغری با عسل طبیعی، بسیار کارآمد می باشد.
وجود همه این ویژگی ها باعث شد تا آزمایشگاه ها در پی تشخیص عسل طبیعی از تقلبی برآیند و یک نمونه فرم تهیه کنند.
در این آزمایشگاه ها، نمونه عسل را تحویل گرفته و ابتدا به ثبت و ارزشیابی نام و منبع گیاهی تولیدکننده شهد می پردازند. سپس تمیزی عسل را از نظر مواد زائد موجود در سطح و ته آن مورد کاوش قرار داده و بعد از آن، رنگ عسل طبیعی را شرح می دهند.
در آزمایشگاه ها، بعد از تعیین رنگ، به اندازه گیری رطوبت با رفرکتومتر می پردازند. در واقع با 200 میلی لیتر عسل طبیعی در دمای 20 درجه سانتی گرادی، می توان درصد رطوبت را معین کرد. به این صورت که اگر وزن آن بالاتر 283 بود، رطوبت زیر 18 درصد است و اگر وزن عسل طبیعی از 286 گرم بیشتر باشد، رطوبت 16 درصد، و اگر از 280 گرم بیشتر باشد، رطوبت 20 درصد است.
خوب است بدانید که در آزمایشگاه ها، بعد از تعیین میزان رطوبت، به شرح طعم عسل طبیعی می پردازند. بعد از این کار، میزان شکرک زدن و نوع بافت دانه ها مشخص می گردد.
البته توجه داشته باشید که یک عسل خوب، توسط کارشناس مورد قضاوت قرار می گیرد. مثلا نمونه ای از نظرات کارشناسی شده در مورد عسل طبیعی، به این شکل است که این عسل مناسب صادرات است یا اینکه مخصوص شیرینی پزی است و یا درجه دوم حساب می شود.
پس خوب است که هنگام خرید عسل طبیعی، همه این نکات را مد نظر داشته باشید تا دچار ضرر نشوید و به سلامت اندام های خود، آسیبی نرسانید.

دیدگاهتان را بنویسید