فواید عسل طبیعی برای کبد

فواید عسل طبیعی برای کبد

عسل طبیعی کوهستان یک ماده بسیار مغذی جهت افزایش سلامت بدن می باشد. این خوراکی همچون اکسیری می باشد که با خوردن آن، می توان از بروز بیماری ها و مشکلات جلوگیری به عمل آورد.
از جمله خواص عسل طبیعی، فواید زیاد آن برای کبد و صفرا می باشد. در حقیقت خواص عسل طبیعی برای کبد بی‌شمار می باشد که ما به بخشی از آن در این مقاله اشاره می کنیم.
البته بهتر است که قبل از مصرف عسل طبیعی برای سلامت کبد خود، از طبیعی بودن عسل اطمینان حاصل نمایید، به این منظور پیشنهاد می کنیم که راه های تشخیص عسل طبیعی از تقلبی را مطالعه فرمایید.

معرفی فواید عسل طبیعی برای کبد

عسل طبیعی یک ماده مقوی است که از بدن در برابر مواد سمی به شدت محافظت می کند؛ در واقع طی یک تحقیقی که انجام گرفت، محافظت عسل طبیعی در مقابل سموم کبدی را بررسی کردند.
نتیجه این گونه بود که موش هایی که عسل طبیعی مصرف نکرده بودند، آسیب کبدی زیادی متحمل شدند که توسط آنزیم های کبدی افزایش یافته بود.
با این حال، عسل از کبد و کلیه های گروه دیگر موش ها در برابر سموم محافظت کرده و کلسترول آن ها را بهبود می بخشد. محققان احتمال می دهند که فعالیت آنتی اکسیدانی ترکیبات فنولی موجود در عسل ممکن است مسئولیت محافظت از کبد را داشته باشند.
لازم به ذکر است که درباره عسل و کبد، طب سنتی پیشنهاد می دهد برای بهبود مشکلات کبد، مصرف عسل را نادیده نگیرند؛ زیرا قندهایی که در عسل یافت می شوند به صورت گلیکوژن در کبد ذخیره خواهند شد. گلیکوژن نقش بسیار پررنگی در کبد ایفا می کند، در واقع گلیکوژن با افزایش انرژی کبد، تعادلی در آن به وجود می آورد که در بهبود عملکرد آن موثر می باشد.
پس برای محافظت از این اندام حیاتی بدن، بهتر است که روزانه مقدار مناسبی از عسل طبیعی کوهستان مصرف گردد.

دیدگاهتان را بنویسید