قیمت عسل طبیعی کوهستان

قیمت عسل طبیعی کوهستان

عسل طبیعی کوهستان یک خوراکی ارزشمند و پرسود است که می تواند بسیاری از بیماری های ما را درمان کند. پس بهتر است که آن را به طور منظم استفاده کنیم تا شاهد اثرات معجزه آمیز آن باشیم. البته با گسترش شهرها و از بین رفتن جنگل ها و مراتع، عسل طبیعی کوهستان، یک ماده کمیاب به شمار می رود و این امر باعث شده که قیمت عسل طبیعی کوهستان بالا برود. عسل طبیعی کوهستان آن قدر ارزشمند است که شما هر مبلغی بابت آن بپردازید، ارزش دارد؛ زیرا شما با پرداخت این هزینه، سلامتی خود را تضمین کرده اید؛ البته باید توجه کنید که هنگام خرید، آب شکرها و تغلیظ کننده های مصنوعی را تحت عنوان عسل کوهی به شما نفروشند که این امر مستلزم مطالعه راه های تشخیص عسل طبیعی از تقلبی می باشد.
لازم به ذکر است که قیمت عسل طبیعی کوهستان به عوامل متعددی بستگی دارد که به برخی از آن ها اشاره می کنیم.
عسل طبیعی کوهستان اگر به شکل وحشی برداشت شود، قیمت بسیار گزافی دارد که این به دلیل سختی برداشت و کمبود آن می باشد. تا جایی که صدها هزارتومان پول برای به دست آوردن مقدار کمی از آن، صرف می شود. البته به این نکته هم توجه کنید که صرفا بالا بودن قیمت یک محصول، دلیل بر کیفیت خوب آن محصول نیست؛ زیرا دیده می شود که بعضی از زنبورداران، به شکل غیر عادلانه ای قیمت محصولات خود را بالا برده اند.
خوب است بدانید عسل هایی که زنبورهای آن، با آب شکر تغذیه می گردند، بسیار ارزان تر بوده ولی تقریبا همان کیفیت را دارند. زیرا به گفته محققان، واکنش های آنزیمی بر آن انجام شده و می تواند خواص عسل وحشی را به بدن ما برساند.
می توان گفت که در مناطقی که آب و هوا خشک تر و پوشش گیاهی محدودتر است، بیشتر عسل ها به شکل عسل تغذیه ای می باشند، ولی در مناطقی که در بیشتر فصول سال، اقلیمی سرسبز مشاهده می شود، عسل طبیعی کوهستان به شکل گسترده تری یافت می شود. در ایران، شمال و شمال غرب کشور، عسل های طبیعی در بیشتر فصول سال یافت می شوند.
پس بهتر است که عسل طبیعی را به شکل بدون واسطه یا با کمترین واسطه تهیه کنیم تا بتوانیم بهترین عسل را تهیه کنیم و از خواص معجزه آسای آن بهره مند شویم. البته بهتر است که راه های تشخیص عسل طبیعی از تقلبی را بشناسید تا متضرر نشوید!

دیدگاهتان را بنویسید