لاغری با عسل طبیعی یک معجزه نیست؛ زیرا به تازگی محققان پی به خواص جدیدی از عسل طبیعی برده‌اند که جهت لاغری مفید است.
در واقع با گنجاندن عسل طبیعی در رژیم غذایی خود، می توانید شما هم لاغری با عسل طبیعی را تجربه کنید.
البته لاغری با عسل طبیعی به آسانی به دست نمی آید و باید به شکل خاص و منظمی از عسل، در وعده های غذایی خود استفاده کنید.

عسل طبیعی چیست؟

قبل از استفاده از عسل طبیعی جهت لاغری، لازم است یک سری نکات را در مورد عسل طبیعی بدانید تا باورپذیری اثرات معجزه آسای آن برای شما راحت تر باشد.
عسل طبیعی یک مایع شیرین و غلیظ است که بیشتر توسط زنبور عسل تولید می شود؛ به طوری که حشرات دیگر نیز به طور مستقیم یا غیر مستقیم در تولید عسل طبیعی  نقش دارند. به این صورت که عسل طبیعی  به وسیله استفاده زنبور از ترشحات شکری گیاهان و گل ها و یا ترشحات برخی حشرات، تولید می شود.
لازم به ذکر است که زنبورها از راه های مختلفی همچون بالا آوری، تبخیر آب و فعالیت های آنزیمی به تولیدی عسلی می پردازند که گاها از عسلکی است که حشرات تولید کرده اند.
ذخیره سازی عسل در ساختاری از جنس موم صورت می گیرد که کندو نام دارد. عسل طبیعی که در این کندوها وجود دارد، شیرینی خود را از مونوساکاریدها، فروکتوز و گلوکز به دست می‌آورد.
عسل طبیعی انرژی فوق العاده بالایی دارد به طوری که می توان گفت در هر صد گرم عسل طبیعی، چیزی حدود 325 کیلو کالری یافت می شود. همچنین عسل طبیعی یک کمک رسان فوق العاده جهت هضم در دستگاه گوارش است؛ زیرا عسل مواد تخمیری در ساختار خود دارد که به تبادلات غذایی و هضم سریع تر، کمک می کند. این ویژگی عسل طبیعی باعث شده، امروزه کسانی که دچار سوء هاضمه هستند به طور گسترده ای از عسل طبیعی استفاده کنند.
عسل طبیعی خاصیت اسیدی زیادی دارد و PH آن بین 3/5 تا 4/5 می باشد. این مقدار اسیدیته بالا، وجود هیدروژن پراکسید زیاد و وجود رطوبت، باعث تاخیر در فرآیند فساد عسل طبیعی می شود؛ تا جایی که در اماکن تاریخی مربوط به مصر باستان، عسل هایی از چندین هزار سال پیش یافت شده اند که تنها کمی رس بسته بودند ولی حالت طبیعی خود را حفظ کرده بودند.
خاصیت ماندگاری بالای عسل طبیعی باعث گسترش تجارت آن شده است و تاجران به راحتی آن را به دورترین نقاط می برند و خرید و فروش می کنند.
بشر از ابتدا برای شیرین کردن از عسل طبیعی استفاده می کرد؛ به این دلیل که صنعت تهیه شکر از نی شکر وجود نداشت.
در واقع با گسترش کریستال سازی شربت نیشکر، عسل طبیعی بیشتر جهت خوراکی و درمان استفاده شد و ارزش والایی پیدا کرد.
البته عسل همیشه هم مفید به فایده نبوده و گاها خطراتی را برای انسان به وجود می آورد؛ مثلا استفاده از عسل طبیعی برای کودکان زیر 2 سال سمی به نام بوتولینم ایجاد می کند که در نوع خود خطرناک است.
عسل طبیعی بر اثر مرور زمان خودبه‌خود شکرک می‌زند و این یک فرایند طبیعی است. در واقع شکرکی که عسل طبیعی می زند، تاثیرگذار بر سلامت و کیفیت عسل نیست و یک امر عادی است.
البته برای آب کردن این شکرک می‌توان از آب گرم استفاده کرد؛ اما دقت کنید که میزان گرمایی که به عسل طبیعی می دهید ۴۰ درجه سلسیوس فراتر نرود؛ زیرا مواد زیستی و بیولوژیکی فعال درون آن از بین خواهند رفت.
اهمیت زنبورعسل در گرده افشانی و افزایش باروری محصولات کشاورزی و میوه‌ها آن قدر زیاد است که سازمان جهانی غذا و کشاورزی روز ۲۰ می هر سال را، به عنوان «روز جهانی زنبور» نامگذاری کرده‌است.

تشخیص عسل طبیعی از تقلبی

لاغری با عسل طبیعی بسیار جذاب به نظر می رسد، اما شما باید قبل از آن عسل طبیعی را خریداری و مصرف کنید تا اثرات معجزه آسای آن را ببینید.
اگر متقلبان این بازار شما را به دام بیاندازند و عسل مصنوعی به شما بدهند، با مصرف یک دوره کوتاه از آن بسیار چاق خواهید شد. زیرا عسل تقلبی تماما شکر تغلیظ شده می باشد که بسیار برای سلامت مضر است.
حقیقتا بهترین راه جهت تشخیص عسل طبیعی از تقلبی، مراجعه به آزمایشگاه های تغذیه است؛ در این آزمایشگاه ها با بررسی عوامل مختلف، عسل طبیعی را از تقلبی تشخیص می دهند. از جمله این عوامل میزان رطوبت و میزان قندهای مختلف همچون ساکارز و فروکتوز می باشد.
اما شاید با خود بگوئید که اگر آزمایشگاه در دسترس نبود باید چه کنیم؟ ما به شما چند روش کاربردی را پیشنهاد می دهیم که شما را در این زمینه راهنمایی خواهندکرد.
به عنوان اولین روش، ما به شما توصیه می کنیم که به حواس خدادادی خود تکیه کنید. شما می توانید با چشیدن و بو کردن عسل، پی به طبیعی یا مصنوعی بودن آن ببرید. به این صورت که عسل طبیعی بو و طعم شگفت انگیزی داشته و همانند عسل های مصنوعی مزه آب‌نبات چوبی نمی دهد.
روش دوم تشخیص عسل طبیعی از تقلبی، ریختن آن روی زرده عسل است. در این حال اگر زرده مثل حالت طبیعی به پخت ادامه داد، عسل، طبیعی است و اگر با تاخیر و اختلال همراه شد، عسل تقلبی است.
راه دیگر تشخیص این که عسل طبیعی است یا نه، این است که ببینیم که آیا آن عسل خواص یک عسل طبیعی را دارد؟ به عنوان مثال عرض می‌کنم که عسل طبیعی گرانروی بالایی دارد و به راحتی از ظرفی به ظرف دیگر سرازیر نمی شود. همچنین عسل طبیعی
خاصیت کسشانی فوق العاده زیادی دارد؛ به طوری که اگر انگشتان شما آغشته به عسل طبیعی باشند به راحتی از یک دیگر جدا نخواهند شد.

عسل طبیعی چگونه لاغر می کند؟

بدن انسان برای هضم قند، از ویتامین ها و مواد معدنی ذخیره شده داخل بدن استفاده می کند. این مواد معدنی همچنین در سوزاندن و از بین بردن چربی ها و کلسترول بدن، بسیار مفید واقع می شوند.
بنابراین با مصرف زیاد شکر و شیرین کننده های مصنوعی، احتمال قرار گرفتن در معرض چاقی بسیار زیاد است. که این مشکل به 2 دلیل ایجاد می شود؛ اول اینکه شیرین کننده های مصنوعی کالری زیادی در خود دارند، دوم اینکه در پی زیاد شدن نسبت ویتامین ها به کالری ها سوزاندن چربی ها انجام نمی پذیرد یا به کندی صورت می گیرد.
عسل طبیعی حاوی مواد معدنی مثل آهن، سدیم، پتاسیم، فسفر، روی و کلسیم می باشد. عسل همچنین شامل ویتامین‌هایی همچون فولات، نیاسین، ریبوفلاوین، ویتامین C و ویتامین B6 هست، البته عسل طبیعی حاوی مقادیر کمی سلنیم، پروتئین، فیبر و اسیدهای آمینه نیز هست.
مصرف عسل برای افرادی که دچار اضافه وزن یا چاقی هستند، نه تنها باعث افزایش وزن نشده، بلکه مصرف آن باعث کم شدن خطرهای قلبی عروقی بدن شما می‌شود.
محققان طی یک تحقیق، به مقایسه عسل با قند پرداخته و متوجه شدند که عسل به کاهش سطح کلسترول و قند خون کمک شایانی می کند.

ترکیباتی معجزه آسا جهت لاغری با عسل طبیعی

بسیاری از ما برای رسیدن به تناسب اندام دلخواه خود، به دنبال روش های غیرتهاجمی لاغری هستیم. خوشبختانه طبیعت دست ما را در این زمینه باز گذاشته است؛ به طوری که می توانیم در میان مواد طبیعی، از گزینه های مختلفی برای کمک به لاغری و کاهش وزن بهر بگیریم. از این میان خواص و ارتباط عسل طبیعی و لاغری بسیار قابل توجه است و شما می توانید از این ماده شگفت انگیز، برای کاهش وزن خود کمک بگیرید.

ترکیب لیمو و عسل برای لاغری با عسل طبیعی

عسل طبیعی می تواند هنگام مصرف با آب گرم و آب لیمو به کاهش وزن کمک کند. بسیاری از مردم این فرمول را در ابتدای روز خود به عنوان راهی برای تسریع در فرآیند لاغری، میل می کنند. عسل طبیعی حاوی مقدار زیادی آمینو اسید و تعدادی از ویتامین ها و مواد معدنی ارزشمند است که بسیاری از آنها یاری رسان سوخت و ساز بدن هستند.
در واقع با تنظیم متابولیسم، غذا به درستی مورد استفاده قرار گرفته و چربی داخل بدن شما شروع به سوختن می کند.
اگر شما می خواهید لاغری با عسل طبیعی را تجربه کنید، عسل طبیعی را با آبلیمو ترکیب کنید. زیرا آبلیمو سرشار از ویتامین C است که فعالیت کبد را افزایش می دهد. با افزایش فعالیت کبد سوخت و ساز چربی ها زیاد می شود.
علاوه بر این، آب لیمو عملکرد گلوتاتیون که یک آنتی اکسیدان بسیار مهم برای سم زدایی و لاغری سریع است را نیز افزایش میدهد.
جهت لاغری با عسل طبیعی، کافی است که 300 میلی لیتر آب را گرم کرده و یک قاشق غذاخوری آبلیمو و یک قاشق غذاخوری عسل طبیعی به آن بی‌افزائید و به طور مداوم از آن استفاده کنید.

ترکیب دارچین و عسل برای لاغری با عسل طبیعی

دستورالعمل پرطرفدار دیگری که می خواهیم به شما معرفی کنیم،ترکیب عسل و دارچین با یک دیگر است.
مطالعات حاصل از آزمایش ها نشان میدهد که استفاده از دارچین در کاهش وزن موثر است.
دانشمندان با تحقیقات فراوان متوجه شده اند که دارچین میزان قند خون و سوخت و ساز گلوکز را تنظیم میکند.به طوری که قند خون بالا میتواند منجر به ذخیره سازی چربی در بدن شود، بنابراین دارچین روی کاهش وزن تاثیر بسیار خوبی خواهد گذاشت.
هنوز چگونگی اثرگذاری این ترکیب مشخص نشده است اما نتایج نشان می دهد که مصرف مکرر آن، می تواند نتایج مثبتی داشته باشد.
برای ساخت این ترکیب کافیست که یک قاشق غذاخوری دارچین را با یک قاشق غذاخوری عسل طبیعی و یک پیمانه آب گرم مخلوط کنید، خوب مخلوط کرده و ناشتا میل کنید.

مخلوط چای سبز با عسل جهت لاغری با عسل طبیعی

اگر شما یکی از طرفداران پروپاقرص چای هستید، ما به شما مصرف این ترکیب را پیشنهاد می کنیم.
چای سبز با افزایش متابولیسم بدن، به تسریع در فرآیند لاغری شما کمک میکند.
عسل همچنین با داشتن قندهای طبیعی، هیچ گونه کالری را به بدن شما نمی‌افزاید.
برای بهره گیری از این ترکیب معجزه آسا، کافیست که یک عدد چای سبز کیسه ای را همراه با یک قاشق چای خوری عسل طبیعی و یک فنجان آب گرم ترکیب کنید و لاغری با عسل طبیعی را تجربه کنید.

ترکیب عسل با آب ولرم جهت لاغری با عسل طبیعی

شما می توانید از یک ترکیب ساده، یک معجون لاغری بسیار مفید تهیه کنید.
در این ترکیب شما از آب ولرم استفاده می کنید، به طوری که آب ولرم باعث افزایش تورموژنز بدن شده و شاخص توده بدنی شما را به حالت عادی برمی گرداند.
برای مشاهده اثرات معجزه آسای این ترکیب، کافیست که یک لیوان آب را حرارت دهید و سپس با یک قاشق غذا خوری عسل ترکیب کنید.

مزایای استفاده از عسل در لاغری با عسل طبیعی

عسل طبیعی، شامل سطح آنتی اکسیدانی بالایی است و دارای آنزیم های فراوان است که تأثیرات متنوعی را روی بدن می گذارد. در واقع عسل می‌تواند با تنظیم سوخت و ساز بدن، سطح کلسترول را پایین بیاورد.
عسل طبیعی سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی می باشد که باعث افزایش انرژی و تقویت سیستم ایمنی بدن می شود.
گفته می شود عسل دارای شاخص قند خون پایینی می باشد؛ این ویژگی به آن علت است که عسل، حاوی مقادیر بالایی از گلوکز است.
مصرف عسل طبیعی در مبتلایان به دیابت منجر به کاهش وزن آن ها نیز می شود اما مصرف آن باید همراه با احتیاط باشد؛ زیرا عسل باعث افزایش میزان قابل توجهی هموگلوبین A1c خواهد شد.
عسل به عنوان یک پروبیوتیک عمل می کند و به پاکسازی دستگاه گوارش می پردازد. عسل طبیعی همچنین ضایعات سمی را از بدن خارج می کند.
تحقیقات نشان می دهند که مصرف عسل همچنین باعث کاهش درصد چربی در موش ها شده بنابراین می تواند به جلوگیری از بیماری های سندروم متابولیک چون چاقی، دیابت قندی و فشار خون کمک ویژه ای بکند.

نکاتی مهم جهت لاغری با عسل طبیعی

خیلی از افراد برای کاهش وزن از خوردن اجتناب میکنند، اما این راه بسیار خطرناک است. اگر به میزان کافی مواد غذایی را به بدن خود نرسانید، سیستم ایمنی بدن شما به دلیل کمبود کالری، ویتامین، مواد معدنی و فیبر ضعیف می شود.
برنامه غذایی کاهش وزن شما باید روی کاهش میزان کالری های دریافتی بدنتان متمرکز باشد؛ نه اینکه کاملا جلوی ورود کالری به بدنتان را بگیرد. علاوه بر این شما باید کالری های مصرفی خود در روز را به طور ملایم و پیوسته کاهش بدهید.