ماسک خاک رس با عسل طبيعي

ماسک خاک رس با عسل طبيعي

عسل طبيعي يکي از خوشمزه ترين خوراکي هاي جهان بوده که مي تواند به درمان بسياري از بيماري ها بپردازد؛ در واقع اين خوراکي در پزشکي، آشپزي و زيبايي کاربردهاي زيادي دارد.
ماسک خاک رس با عسل طبيعي يک ترکيب فوق العاده جهت درمان بسياري از مشکلات پوستي همچون التهابات، جوش و آکنه است. البته بهتر است که قبل استفاده از عسل به عنوان ماسک، از ارگانيک بودن آن اطمينان حاصل کنيم.
ما در اين سايت بهترين روش هاي تشخيص عسل طبيعي از تقلبي را معرفي کرده ايم که مي توانيم با مطالعه آن ها، يک عسل کوهستاني باکيفيت تهيه کنيد.

خواص خاک رس با عسل طبيعي

ماسک خاک رس با عسل طبیعی براي پوست عالي است. مثلا بنتونيت خاک رس، خواصي دارد که براي از بين بردن آلودگي‌هاي سطح پوست مفيد واقع مي شود.
بنتونيت هم‌چنين براي درمانآکنه فوق العاده است چون خواص آنتي‌باکتريال دارد. شما مي‌توانيد از خاک رس سبز نيز استفاده کنيد که براي پوست‌هاي چرب خوب است، يا خاک رس سفيد که براي پوست‌هاي حساس، خشک و پير بسيار لطيف و مناسب است.
عسل طبيعي موجود در اين ماسک، مي تواند به آب رساني و مرطوب کردن پوست بپردازد؛ زيرا مقاديري از رطوبت در عسل طبيعي کوهستان يافت مي شود.
عسل طبيعي کوهستان همچنين با آنتي اکسيدان هايي که دارد، مي تواند به سلول هاي پوست اکسيژن رساني کند و به تغذيه آنان بپردازد. در واقع عسل طبيعي کوهستان، بهترين ماده براي جوان سازي و جلوگيري از روند پيرشدن پوست به شمار مي رود و مي تواند باعث شفافيت و درخشندگي پوست شما بشود.
لازم به ذکر است که خاک رس ذرات متخلخلي دارد که مي تواند به لايه برداري و از بين بردن چربي ها کمک شاياني کند و يک پوست عاري از چربي و سلول هاي مرده به شما هديه کند.
ماسک خاک رس با عسل طبيعي به تنظيم ميزان اسيديته بدن مي پردازد و بر خلاف شوينده هاي شيميايي هيچگونه عارضه منفي در خود ندارد.

طرز تهيه ماسک خاک رس با عسل طبيعي

تهيه اين ماسک بسيار آسان است. کافيست که شما 1 قاشق غذاخوري عسل طبیعی کوهستان را با 1 قاشق غذاخوري خاک رس ترکيب کنيد و آن را به شکل خمير درآوريد. سپس اين ترکيب را بر پوست تميز خود به مدت 30 دقيقه قرار دهيد و سپس آن را با آب فراوان شستشو دهيد.
بعد از يک دوره 1 ماهه استفاده منظم و پيوسته، اثرات معجزه آساي آن را بر پوست خود خواهيد ديد.

دیدگاهتان را بنویسید