ماسک سرکه سیب با عسل طبیعی

ماسک سرکه سیب با عسل طبیعی

ماسک سرکه سیب با عسل طبیعی از گذشته مورد استفاده بوده و همواره اثرات خوبی از خود بر جای می گذاشته است. البته این ماسک بهتر است که در ماه های خشک و سرد سال مورد استفاده قرار گیرند تا بیشترین تاثیر را داشته باشند.
اگر این ماسک را به شکل منظم و پیوسته مورد استفاده قرار دهید، شاهد شفافیت پوست و کاهش سلول های مرده پوستی خواهید بود.

خواص ماسک سرکه سیب با عسل طبیعی

ماسک سرکه سیب با عسل طبیعی یکی از بهترین ماسک ها جهت درمان آکنه ها و چین و چروک می باشد. این ماسک آسیب های ظاهری پوست را از بین می برد و به بازشدن منافذ پوستی، کمک شایانی می کند.
سرکه سیب همچنین به سفت شدن و کندکردن روند پیری پوست کمک زیادی می کند. سرکه سیب و عسل طبیعی به شما این امکان را می دهند به سرعت از شر آکنه خلاص شوید؛ علت این امر مواد آنتی باکتریالی و ضد التهابی است که به مقدار زیادی در عسل طبیعی یافت می شوند.
سرکه سیب از مشکلات پوستی مانند جوش های سر سیاه و لکه پوست جلوگیری و سموم پوست را پاک سازی می کند.
سرکه سیب حاوی استیک، سیتریک و اسید مالیک است. بنابراین دارای ساختاری غنی از ویتامین، آنزیم ها، نمک های معدنی و آمینو اسیدها می باشد که در سلامت پوست موثر است.
لازم به ذکر است که عسل طبیعی سرشار از آنتی اکسیدان می باشد که می تواند به طور گسترده ای با رادیکال های آزاد مبارزه کند و آن ها را از بین ببرد. با این کار، سلول های پوستی اکسیژن و مواد مغذی مورد نیاز خود را به خوبی دریافت می کنند و میزان سلول های مرده پوستی کاهش می یابد.

طرز تهیه ماسک سرکه سیب با عسل طبیعی

تهیه این ماسک، بسیار آسان است؛ کافی است که 3 قاشق عسل طبیعی را با 1 قاشق سوپ خوری سرکه سیب ارگانیک به خوبی مخلوط کنید تا ماده ای یکدست حاصل شود. سپس به مدت 20 دقیقه تا نیم ساعت آن را بر پوست قرار دهید. محققان توصیه می کنند که این ماسک را به طور منظم و پیوسته مورد استفاده قرار دهید تا اثرات معجزه آسای آن را در پوست و زیبایی خود ببینید. پس بهتر است که این ماسک را به مدت 1 ماه و هفته این 1 بار استفاده کنید و از خواص معجزه آسای آن بهره گیرید.
البته بهتر است که عسل مصرفی شما کاملا ارگانیک باشد؛ برای تشخیص این امر، راه های تشخیص عسل طبیعی از تقلبی را به دقت مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید