ماسک شکر با عسل طبیعی

ماسک شکر با عسل طبیعی

ماسک شکر با عسل طبیعی همانند یک لایه بردار طبیعی عمل می کند که عوارض شیمیایی لایه بردارهای موجود در بازار را در خود ندارد. در واقع محصولات آرایشی بهداشتی موجود در بازار، از مواد مصنوعی تهیه شده اند که می توانند اثرات مخرب و جبران ناپذیری بر پوست و سلامت اندام ها داشته باشند.
البته دقت کنید که ماسک شکر با عسل طبیعی، تاثیر شگرفی در پوست و زیبایی شما خواهد داشت، به شرط آن که عسل مصرفی، عسل طبیعی کوهستان باشد که این امر جز با مطالعه روش های تشخیص عسل طبیعی از تقلبی، میسر نخواهد بود.
زیرا متقلبان بازار فروش عسل به شدت زیاد شده اند که قصد دارند تغلیظ کننده های صنعتی خود را به نام عسل طبیعی، به مردم بفروشند.

خواص ماسک شکر با عسل طبیعی

شکر یک ماده مرطوب‌کننده طبیعی درجه یک محسوب می‌شود که رطوبت را از محیط بیرون به داخل پوست می‌کشد. بنابراین زمانی که از محصولات مراقبت پوست مانند ماسک عسل طبیعی استفاده می‌کنید که در تهیه آن از شکر استفاده شده است؛ مطمئن باشید که رطوبت بدنتان حفظ و پوستتان آب‌رسانی می‌شود. پس در این ترکیب، عسل طبیعی کوهستان، سرشار از رطوبت می باشد که شکر آن را به پوست خواهد رساند.
شکر یک منبع طبیعی از اسید گلیکولیک و آلفا هیدروکسی (AHA) است که به خوبی به سطح پوست نفوذ کرده و سبب گردش بیشتر سلول‌های پوست می‌شود. به این ترتیب، با بهبود گردش سلول‌ها، پوست شما جوان‌تر و شاداب‌تر به نظر خواهد رسید. همچنین، گلیکولیک اسید برای جلوگیری از پیری پوست و درمان سلول‌های آسیب دیده پوست در اثر تابش آفتاب کاربرد دارد. خوب است بدانید که معمولا محصولات پوستی غلظت اسید گلیکولیک آن‌ها کمتر از ۱۰% است؛ اما متخصصان پوست از میزان غلظت بالای این اسید برای درمان‌های پیشرفته‌تر پوست بهره می‌گیرند.
عسل طبیعی همچنین سرشار از آنتی اکسیدان می باشد که می تواند با رادیکال های آزاد به مبارزه بپردازد و به سلول های پوست، اکسیژن و مواد مغذی را برساند.

طرز تهیه ماسک شکر با عسل طبیعی

تهیه این ماسک عسل طبیعی، بسیار آسان است. کافی است که 2 قاشق غذاخوری شکر را با 1 قاشق غذاخوری عسل طبیعی به خوبی مخلوط نمائید و آن را به شکل دورانی، بر پوست ماساژ دهید.
اگر این ماسک را به شکل منظم و پیوسته مورد استفاده قرار دهید، اثرات معجزه آسای آن را در زیبایی و سلامت پوست خود خواهید دید. پزشکان پیشنهاد می کنند که ماسک شکر با عسل طبیعی را به صورت 2 بار در هفته به مدت 1 ماه مورد استفاده قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید