ماسک عسل طبیعی برای پوست های خشک

ماسک عسل طبیعی برای پوست های خشک

عسل طبیعی یکی از خوشمزه ترین خوراکی های موجود در جهان می باشد که می تواند انواعی از بیماری ها را درمان کند.
عسل طبیعی فقط مصرف خوراکی ندارد و به صورت موضعی نیز به مصرف می رسد؛ مثلا استفاده از ماسک عسل طبیعی، مزایای زیادی برای پوست ما دارد و می تواند زیبایی را برای ما به ارمغان آورد.
ماسک عسل طبیعی برای پوست های خشک، توسط افراد زیادی به مصرف رسیده و اثرات خارق العاده ای از خود به جای گذاشته است. این اثرات معجزه آسا باعث شده است که پزشکان امروزه به جای مواد شیمیایی، ترکیبات عسل طبیعی را به بیماران خود پیشنهاد دهند. البته باید توجه داشته باشید که عسل مصرفی شما باید حتما عسل طبیعی کوهستان باشد، تا شما از مزایای آن مستفیذ شوید.
پس بهتر است که قبل خرید عسل، راه های تشخیص عسل طبیعی از تقلبی را به شدت مطالعه کنید.

معرفی چند ماسک عسل طبیعی برای پوست های خشک

همانطور که می دانید پوست خشک به دلیل عدم داشتن رطوبت در معرض خارش قرار گرفته و برای فرد مشکلاتی به وجود می آورد. اما عسل طبیعی می تواند این مشکل را به خوبی حل کند؛ به این صورت که عسل طبیعی درصدی از رطوبت را در خود دارد که می تواند همانند یک آب رسان طبیعی عمل کند و به ما پوستی شفاف و باطراوت هدیه دهد.
شما می توانید طی یک دوره منظم عسل طبیعی کوهستان را بر پوست خود قرار دهید و خشکی پوست خود را بهبود بخشید. البته اگر تمایل داشتید که عسل را به شکل ترکیبی مصرف کنید، می توانید 2 قاشق غذاخوری عسل طبیعی را با نصف قاشق غذاخوری دارچین، به خوبی با هم مخلوط کنید و سپس آن را به آرامی بر روی پوست صورت ماساژ دهید. ۲۰ تا ۳۰ دقیقه آن را بر روی پوست خود نگهدارید و سپس آن را به خوبی بشویید.
البته بسیاری از پزشکان، ترکیب عسل طبیعی و آلوئه ورا را به افرادی که پوست خشک دارند، توصیه می کنند. زیرا بهترین و پرطرفدارترین ماسک‌ها برای مرطوب نگه‌داشتن پوست، ترکیب عسل و آلوئه ‌وراست. این ماسک یک مرطوب‌کننده ملایم‌ است که برای پوست‌های حساس بسیار مناسب عمل می‌کند. برای تهیه این ماسک، کافی است که ۲ قاشق غذاخوری عسل خام و 1 قاشق غذاخوری ژل آلوئه‌ورا را با یکدیگر مخلوط کرده و به طور منظم به مصرف برسانید.

دیدگاهتان را بنویسید