ماسک عسل طبیعی برای پوست چرب

ماسک عسل طبیعی برای پوست های چرب

عسل طبیعی یکی از خوشمزه ترین خوراکی های موجود در جهان می باشد که طرفداران زیادی دارد. عسل طبیعی کوهستان امروزه به دلیل خواص بسیار بالایی که دارد، بسیار کمیاب و گران قیمت گشته و این امر، باعث شده متقلبان به فکر تولید عسل تقلبی بیفتند که تنها برای بدن ما ضرر دارد.
عسل طبیعی همچنین به طور گسترده ای می تواند بیماری های ما را درمان کند. مثلا ما می توانیم بیماری های پوستی خود، همانند پوست چرب را با عسل طبیعی درمان کنیم.
پس با ما در این مقاله همراه باشید تا به شما نحوه تهیه ماسک عسل طبیعی برای پوست چرب را آموزش دهیم.

چگونگی تهیه ماسک عسل طبیعی برای پوست چرب

پوست چرب، زحمت شما را زیاد می‌کند و حتی یکی از علت های جوش صورت پس از نوجوانی نیز همین پوست چرب است. خوشبختانه، چند درمان خانگی و چند ماسک صورت برای پوست چرب وجود دارد که بسیار مؤثرند. البته خوب است بدانید که چربی پوست، از عوامل مختلفی نشئت می گیرد که از جمله آن ها، استرس، ژنتیک، داروها، آب و هوا و شرایط اقلیمی می باشد.
پزشکان توصیه می کنند که ترکیب موز و عسل طبیعی برای پوست های چرب، بسیار مفید است. زیرا موز سرشار از از آهن، پتاسیم، ویتامین A، ویتامین B ویتامین C و ویتامین E است و استفاده از آن برای درمان پوست های چرب، بسیار مفید است. البته عسل طبیعی موجود در این ماسک، می تواند با آنزیم هایی که دارد باکتری های مضر پوستی را از بین ببرد و از بروز آکنه جلوگیری کند.
برای تهیه این ماسک، کافی است که 1 عدد موز را با 1 قاشق چای خوری عسل طبیعی به خوبی ترکیب کنید و بر پوست خود ماساژ دهید. بهتر است که از این ماسک، یک دوره منظم استفاده کنید.
البته استفاده از خاک رس بنتونیت نیز، خالی از لطف نیست؛ زیرا خاک رس می تواند پیوند بین مولکول های چربی را بشکند و از فعالیت بیش از حد غدد چربی بکاهد.
بهتر است که خاک رس را با عسل طبیعی کوهستان، به خوبی مخلوط کنید و به مدت 1 ربع بر پوست خود قرار دهید؛ این کار را به مدت 1 ماه تکرار کنید تا اثرات معجزه انگیز آن را ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید