ماسک لیمو با عسل طبیعی

ماسک لیمو با عسل طبیعی

ماسک عسل طبیعی یکی از بهترین موادی است که برای سلامت پوست به کار می رود. در واقع عسل طبیعی تنها استفاده خوراکی ندارد و ترکیب آن با مواد دیگر می تواند بر سلامت پوست بی افزاید.
ماسک لیمو با عسل طبیعی، یک ترکیب فوق العاده جهت بازسازی سلول ها و رطوبت رسانی است. در واقع این ترکیب، سرشار از آنتی اکسیدان هاست که می توانند معجزه آسا باشند.
لازم به ذکر است که عسل طبیعی یکی از بهترین موادی است که می توان به طور گسترده ای جهت درمان بیماری ها به کارگرفت، اما متاسفانه امروزه سودجویان، اقدام به تولید عسل تقلبی می کنند؛ پس لازم است که قبل خرید، راه های تشخیص عسل طبیعی از تقلبی را به دقت مطالعه کنید.

خواص ماسک لیمو با عسل طبیعی

لیمو یک میوه ترش مزه از دسته مرکبات می باشد که خواص درمانی فوق العاده ای دارد. در واقع این میوه هنگامی که با عسل طبیعی کوهی ترکیب می شود، می تواند به ضدعفونی کردن پوست بپردازد و انواعی از میکروب ها را که از آلودگی محیطی به وجود آمده اند را نابود سازد.
ماسک لیمو با عسل طبیعی همچنین به مقابله با سلول های مرده می پردازد و اینگونه نشاط و سلامتی را به پوست باز می گرداند. لازم به ذکر است که این ماسک، می تواند به جلوگیری از چین و چروک و پیری زودرس بپردازد.
خبر خوب این که این ماسک، برای افرادی که پوست آکنه ای و چربی دارند، می تواند معجزه بیافریند. زیرا لیمو خاصیت کنترل کنندگی روغن را دارد. عسل طبیعی همچنین خاصیت ضدباکتریایی دارد که باعث سم زدایی می شود. در واقع با این کار، باکتری های مضر کشته می شوند.
با نرسیدن آب کافی به بدن و یا قرار گرفتن زیاد در معرض نور آفتاب و یا هوای سرد پوست به مرور زمان دچار خشکی می شود که این شرایط بسیار آزار دهنده می باشد و پوست زیبایی و درخشندگی خود را از دست می دهد. عسل یک ماده مرطوب کننده طبیعی است که باعث جذب و حفظ رطوبت می شود، از این رو به مرطوب نگه داشتن پوست کمک می کند. اما با افزودن آب لیمو به آن تاثیر آن چند برابر می شود.

طرز تهیه ماسک لیمو با عسل طبیعی

مقداری لیموی تازه را با تناسب مناسبی با عسل طبیعی کوهی ترکیب کنید و آن را برپوست تمیز خود به مدت 15 دقیقه قرار دهید و به مدت 3 هفته این کار را تکرار کنید تا معجزه را ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید