ماسک ماست با عسل طبیعی

ماسک ماست با عسل طبیعی

عسل طبیعی قرن هاست که به عنوان یک ملین جهت درمان التهابات، کاربرد داشته است. عسل طبیعی با خاصیت آنتی باکتریالی خود، می تواند انواع آکنه ها را از بین ببرد. ماسک با عسل طبیعی، یکی از بهترین مواردی است که جهت مشکلات پوستی، به کار می رود و آن قدر موثر واقع می شود که بسیاری از پزشکان، استفاده از ماسک با عسل طبیعی را به جای مواد شیمیایی توصیه می کنند.
ماست حاوی مقادیر زیادی اسیدلاکتیک می باشد که به لایه برداری از پوست کمک می کند و باعث می شود پوستی شفاف داشته باشید. همچنین با داشتن مواد الی و معدنی، به تغذیه سلول های پوششی، می پردازد. عسل طبیعی همچنین به علت داشتن منابع سرشار از رطوبت، می تواند به آبرسانی پوست کمک کند.
این ماسک همچنین به درمان جای جوش نیز کمک می کند. زیرا با تغذیه سلول ها، به رشد و تکثیر آن ها کمک شایانی می کند. بنابراین بهتر است که کرم ها و لوسیون های شیمیایی را کنارگذاشته و ماسک ماست با عسل طبیعی را امتحان کنید و از فواید معجزه آسای آن شگفت زده شوید.
ماسک ماست با عسل طبیعی همچنین به عنوان یک آنتی بیوتیک طبیعی، می تواند محیط پوست ما را آنتی باکتریال کند. در واقع عسل طبیعی با ضدعفونی کردن محیط پوست، به باکتری ها اجازه فعالیت و تولید آکنه های چرکی نمی دهد. خوب است بدانید که باکتری ها با قرارگرفتن روی منافذ، باعث می شوند که غدد چربی، محتویات خود را به شکل آکنه بروز دهند و یک بستر مناسب برای باکتری ها فراهم آورند.
البته عسل های غیرطبیعی هرگز نتیجه بخش نیستند. زیرا آن ها شکر تغلیظ شده ای می باشند که به تشدید علائم آکنه کمک می کند. پس بهتر است که هنگام خرید عسل، راه های تشخیص عسل طبیعی از تقلبی را بشناسید.
جهت تهیه ماسک، عسل طبیعی یکی از بهترین موادی است که می توانید آن را به کار ببرید. ماسک با عسل طبیعی به شفافیت و درخشندگی و کندکردن روند پیری پوست، کمک زیادی می کند.

طرز تهیه ماسک ماست با عسل طبیعی

تهیه این ماسک، بسیار ساده است. کافی است که 1 قاشق ماست را با 1 قاشق عسل طبیعی به خوبی ترکیب کنید و به مدت 20 دقیقه با برس نرم و مناسب، روی پوست خود ماساژ دهید. سپس با آب ولرم به آرامی شستشو دهید.
لازم به ذکر است که معجزه ماسک ماست با عسل طبیعی، تنها در صورتی که آن را به طور پیوسته و منظم استفاده کنید، نمایان خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید