معجون آلبالو با عسل طبیعی

معجون آلبالو با عسل طبیعی

معجون با عسل طبیعی یک نوشیدنی نسبتاً غلیظ می‌باشد که بسته به نوع مواد مصرفی، می‌تواند خواص مختلفی را برای ما به ارمغان آورد. یک معجون با عسل طبیعی می‌تواند ما را از شر بیماری‌های متعددی رهایی بخشد. خواص دارویی معجون با عسل طبیعی به علت وجود میوه‌های ارگانیک، همچون آلبالو می‌باشد؛ به طوری که اثرات دارویی معجون آلبالو با عسل طبیعی بسیار معجزه آساست.

خواص معجون آلبالو با عسل طبیعی

آلبالو یک میوه با طبع سرد و خشک است که مصرف آن به افراد با طبع گرم توصیه می‌شود. آلبالو برای رفع غلظت خون و صفرا مفید است.
جالب است بدانید که آلبالو بسیار بهتر از قرص آسپرین عمل می‌کند؛ به طوری که درد را کاهش می‌دهد. همچنین آلبالو این پتانسیل را در خود دارد که بیماری‌های قلبی عروقی یا بیماری‌های مزمن مرتبط با التهاب را کاهش دهد. این میوه قرمز رنگ برای درمان بیماری دردناک نقرس، به طور گسترده‌ای استفاده می‌شود.
لازم به ذکر است که آلبالو برای درمان بیماری‌های قلبی بسیار مؤثر عمل می‌کند و این در حالی است که مصرف زیاد آن باعث چاقی نمی‌شود. آلبالو سرشار از آنتی اکسیدان است که مصرف آن در معجون با عسل طبیعی، باعث درمان و پیشگیری از بیماری‌ها می‌شود.
آنتوسیانین موجود در این میوه، سبب محافظت بدن در برابر آسیب‌های استرس اکسیداتیو، نابود کردن رادیکال‌های آزاد و محافظت از رگ‌های خونی می‌شود. یک خاصیت دیگر آلبالو، جلوگیری از ایجاد یبوست در دوران بارداری است؛ که این خاصیت به دلیل میزان زیاد فیبر در این میوه است. البته مادران باردار باید توجه کنند که آلبالو یک ماده نفاخ است و مصرف آن بعد از زایمان توصیه نمی‌گردد؛ زیرا شیردهی مادر به فرزند خود، باعث دل درد و ایجاد نفخ در کودک می‌شود.
استفاده از آلبالو در معجون با عسل طبیعی، باعث درمان کبد چرب شما می‌شود، به این صورت که آلبالو و عسل طبیعی سرشار از آنتی اکسیدان هستند و به سم زدایی کبد چرب غیر الکلی می‌پردازند.
همچنین عسل طبیعی موجود در معجون آلبالو، باعث انرژی‌بخشی به بدن شما می‌شود؛ زیرا عسل طبیعی سرشار از قندهای طبیعی است.
عسل طبیعی همچنین با ایجاد یک لایه ژله‌ای در سطح لوله گوارش، به ضدعفونی و آنتی باکتریال کردن دستگاه گوارشی می‌پردازد و باکتری‌های مضر را از بین می‌برد. عسل طبیعی برای سلامت پوست بسیار مفید بوده، تا جایی که به طور گسترده‌ای به عنوان ماسک عسل طبیعی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
مصرف این معجون برای اشخاصی که به انرژی بالا و مضاعف نیازمندند، توصیه می‌گردد. زیرا هم عسل طبیعی و هم آلبالو در معجون آلبالو با عسل طبیعی، انرژی زا هستند. به طوری که آلبالو و عسل طبیعی باعث افزایش انرژِی و قدرت عضلانی در تمرینات بدنسازی می‌شوند.
مصرف این معجون به افراد با کلسترول بالا توصیه می‌شود، زیرا آلبالو به طور موثری به درمان کلسترول بالای خون می‌پردازد.

طرز تهیه معجون آلبالو با عسل طبیعی

برای تهیه این معجون کافیست 1 موز بزرگ را با 75 گرم آلبالو، 250 گرم ماست، 150 میلی لیتر شیر و 2 قاشق غذاخوری عسل طبیعی ترکیب کرده و در یک همزن به خوبی ترکیب کنید تا مخلوط یکدستی به وجود آید.

دیدگاهتان را بنویسید