خوراکی پرفایده ای همانند عسل طبیعی و فرآورده های آن همچون معجون با عسل طبیعی از چندین هزار سال قبل مورد توجه بوده اند. به طوری که به شکل گسترده ای در درمان بسیاری از بیماری ها و مشکلات کارآمد است؛ جدای از خواص عسل، طعم خوشایند و دلچسب بعضی از فرآورده های عسل، مثل معجون با عسل طبیعی، باعث مصرف بسیار زیاد آن شده است.

عسل چه ترکیباتی دارد؟

عسل طبیعی دارای قندهای مختلف مثل ۳۸% فروکتوز،  ۳۱% گلوکز ، ۵% دکسترین ، ۱.۵ تا ۳% ساکارز و تا 3/2 درصد پروتئین است.
همچنین عسل دارای ۰.۲ درصد مواد معدنی و مقداری نمک و مواد معدنی است.

آشپزی با عسل

عسل طبیعی یکی از پرخاصیت ترین مواد غذایی است که کاربردها و خواص بسیاری هم دارد، یکی از استفاده های عسل طبیعی در پخت موادغذایی سالم است، مثلا خیلی از افراد برای پخت نان و دسر، از عسل طبیعی به عنوان شیرین کننده طبیعی و بی ضرر استفاده می کنند. عسل طبیعی دارای بی شمار ویژگی خاص است که به علت داشتن آن ویژگی ها در صنعت آشپزی استفاده می شود.
ریختن عسل طبیعی در غذا به جای شکر، می تواند در آشپزی و شیرینی پزی مزه بسیار دلچسبی به غذاها و شیرینی ها بدهد. به علاوه اینکه عسل طبیعی نه تنها مثل شکر ضرر ندارد، بلکه خیلی برای سلامتی ما مفید است. شما می توانید به اندازه نصف مقداری که به طور روتین برای آشپزی استفاده میکنید، از عسل طبیعی استفاده کنید.
نکته دوم آنکه عسل شیرین کننده‌ای طبیعی است که به غذاها قوام داده و به اصطلاح آنها را لعاب دار می کند، به طوری که استفاده از عسل طبیعی بافت لطیف تری در کیک ها و سایر دسرها تشکیل می دهد و همچنین میزان رطوبت را در حد نرمالی حفظ می کند.
نکته حائز اهمیت دیگر، رنگ خاص و ویژه ای است که عسل طبیعی به غذاها می دهد؛ اضافه کردن عسل طبیعی به خوراکی ها باعث ایجاد رنگ طلایی در خوراکی ها می شود که این بی نظیر است. زیرا بدون استفاده از رنگ های خوراکی مصنوعی، ما یک رنگ فوق العاده خاص داریم.
لازم به ذکر است که اگر به دنبال تردی و برشتگی در غذاهای خود هستید، حتما از عسل طبیعی استفاده کنید؛ زیرا عسل طبیعی به علت خواص شگفت انگیزی که در خود دارد، به تردی بیشتر غذاها، به خصوص غذاهای کبابی، کمک شایانی می کند.
به طوری که عسل طبیعی با ایجاد یک لایه نازک و شکننده بر سطح غذاها، خوردن آن ها را بسیار دلپذیرتر می کند.
عسل طبیعی یک بهبود دهنده طعم غذا است به طوری که یک شیرین کننده مطلوب برای دمنوش‌های داغ یا نوشیدنی های خنک است، این در حالی است که طعم‌ دهنده های مختلف مصنوعی در بازار موجود هستند.
کافیست که عسل طبیعی را به غذای خود اضافه کنید تا متوجه طعم مطلوب آن باشید؛ در واقع عسل طبیعی یک ارائه دهنده احساس خوب به شمار می رود به طوری که بسیار گسترده در حرفه شیرینی پزی از آن استفاده می شود.
در صنعت شیرینی و کیک پزی از عسل به عنوان یک مرطوب کننده فوق العاده یاد می شود؛ به طوری که پای ثابت افزودنی به خوراکی هایی است که می خواهند بافت نرم و مرطوبی داشته باشد.
همچنین شما اگر می خواهید که دسر و شیرینی تان یک شکل و فرم خاصی داشته باشد و آن شکل را به مدت نسبتا زیادی حفظ کند، کافی است که کمی عسل طبیعی به غذایتان در مرحله پخت اضافه کنید؛ زیرا عسل طبیعی به علت داشتن ویسکوزیته، باعث چسبندگی می شود.
این خاصیت عسل طبیعی باعث شکل دهی به دسرها و پودینگ ها می شود.

نکات کاربردی درباره پخت و پز به وسیله عسل

ذکر این نکته بسیار حائز اهمیت است که شما نسبت به شکری که هرروز استفاده می کنید، باید از مقدار عسل کمتری استفاده کنید.
زیرا مقدار قندها در عسل طبیعی بسیار بیشتر از شکر است و این ویژگی، شیرینی بخشی عسل را دوچندان کرده است.
این در حالی است که ویژگی عسل های مختلف در هر منطقه متفاوت است؛ مثلا ممکن است خاصیت شیرینی بخشی نوعی عسل طبیعی، بسیار بیشتر باشد و بالطبع در این موارد باید در غذا به مقدار بسیار کمتری استفاده کرد.
بنابراین این نکته را حتما مدمظر داشته باشید تا غذای بسیار شیرین و یا کم شیرینی نداشته باشید.
نکته دیگر آن که عسل طبیعی ماده نم گیری است؛ یعنی رطوبت را به خود جذب می کند. بنابراین لازم است به ازای هر فنجان عسل طبیعی که به غذای خود اضافه می کنید، یک چهارم فنجان آب هم به آن بی‌افزایید تا غذای شما حالت نرمال خود را حفظ کند.
به علت چسبندگی زیادی که بین مولکول های عسل وجود دارد، لازم است که مواد اولیه غذای شما با شدت و مدت بیشتری به هم زده شوند تا کاملا مواد در یک‌دیگر درآمیخته و مخلوط شوند.
در واقع عسل طبیعی نسبت به شکر، به مدت زمان بیشتری برای مخلوط شدن با سایر مواد نیاز دارد.
عسل طبیعی ماده ای اسیدی است؛ به طوری که PH  آن تقریبا 4 است.
بنابراین لازم است هنگام استفاده از آن در حرفه آشپزی، یک ماده دیگری که این حجم از اسیدیته را خنثی کند، به غذا اضافه شود.
شما می توانید به ازای هر فنجان عسلی که استفاده می کنید، نصف قاشق چای خوری جوش شیرین به آن بی‌افزایید.
با این کار اسیدیته غذا کم تر می شود و به بهبود فرآیند جذب غذا کمک رسانی می شود.
زمانی که درون مرباها، ژله‌ها یا شکلات‌ها از عسل استفاده می‌کنید، دمای پخت و پز را به مقدار کمی افزایش دهید تا آب اضافی درون غذا تبخیر شود.
اگر به دستورالعمل های مختلف آشپزی نگاهی بیاندازیم، متوجه وجود چندین نوع عسل طبیعی می شویم که این تنوع، باعث ایجاد طعم ها و عطرهای متفاوت و هیجان انگیز می شود.
پس هنگام استفاده از عسل طبیعی در آشپزی، این نکته را مدّ نظر قرار دهید. یادتان باشد که طعم و رایحه عسلی که استفاده می کنید بسیار بر طعم غذای شما تاثیرگذار هستند.
تنوع گل‌هایی که از آن‌ها عسل طبیعی تولید می‌شود، باید در زمان پخت و پز با عسل مدنظر قرار گیرد، زیرا عسل طبیعی این قدرت را دارد که طعم غذا را خوب یا بد کند.

احتیاط هایی درباره مصرف عسل

از قرار دادن عسل طبیعیدر مایکروفر پرهیز کنید چرا که این امر منجر به افزایش هیدروکسی متیل فورفورال  درون عسل طبیعی می شود به طوری که طعم و مزه عسل طبیعی به طور کامل برمی گردد.
درجه‌ فر خود را به نزدیک ۲۵ درجه سانتی گراد کاهش دهید و اجازه ندهید غذا رنگ قهوه ای به خود بگیرد.
عسل یک غذای بسیار مفید برای کودکان بوده و در رشد آنها تاثیر به سزایی دارد.
بهتر است به جای شکر در غذای خردسالان، از عسل طبیعی استفاده شود؛ مشروط بر اینکه مقدار آن از ۳۰ تا ۴۰ گرم یعنی ۳ قاشق چای خوری و ۳ بار در روز بیشتر نباشد.
توجه بفرمایید احتیاط در مصرف عسل، در کودکان یک سال به پایین باید رعایت شود.

ترکیب های مختلف عسل و خواص آن ها

هرماده جدیدی که با عسل طبیعی ترکیب می شود خواص جدیدی پیدا می کند که شگفت انگیز است. در واقع ما می توانیم با ترکیب مواد با طبع های مختلف انواع جدیدی از داروهای دست ساز خانگی را برای مقابله با بیماری ها تولید کنیم.

معجون با عسل طبیعی

معجون با عسل طبیعی یک ترکیب فوق العاده مقوی و مفید است که از آن با نام بمب انرژی هم یاد می شود.
ترکیب عسل طبیعی با مغزها مزه آن را بسیار دلچسب تر می کند؛ به طوری که ترکیب مغزهایی همچون بادام، گردو، کنجد و بادام هندی علاوه بر طعم و عطر فوق العاده، خواص بی نظیری برای ما به همراه دارند.
در واقع ترکیب عسل طبیعی با مغزها، بسیاری از پروتئین ها و ویتامین هایی که بدن نیازمند آنهاست را یکجا به ما هدیه می کند.
نکته مهم دیگر آن است که معجون با عسل طبیعی با بسیاری از بیماری ها می جنگد؛ زیرا معجون با عسل طبیعی طبع گرمی دارد و با بیماری هایی که در اثر بدمزاجی یا طبع سرد به وجود آمده اند، به مقابله می پردازد.
در سطح بازار معجون با عسل طبیعی های مختلف با غلظت ها و مواد گوناگون یافت می شود که ما دستور تهیه چند نمونه از آن را به شما می دهیم تا به آسانی در خانه تهیه کنید.
البته اضافه یا کم کردن برخی مواد به معجون اختیاری بوده و شما می توانید به سلیقه خود معجون با عسل طبیعی های گوناگونی با خشکبار مختلف تهیه کنید.

معجون عسل چهارمغز

بیشتر معجون با عسل طبیعی هایی که در سطح بازار یافت می شود، از این نوع می باشد.
در واقع در معجون با عسل طبیعی چهارمغزحاوی بادام، گردو، بادام هندی و پسته می باشد که مصرف همه این مواد، برای بدن ضروری است.
برای تهیه 0/5 کیلو از این معجون عسل باید 50 گرم از هر مغز را با 300 گرم عسل طبیعی ترکیب کنید.

معجون عسل با شیر

این معجون با عسل طبیعی حاوی مواد و خواص بیشتری نسبت به معجون عسل چهارمغز است؛ زیرا علاوه بر مغزها، دارای کنجد و شیر و موز می باشد که سرشار از انرژی هستند.
برای تهیه این معجون با عسل طبیعی که معدن انرژی برای شما می باشد، کافیست که 4 عدد موز،1/4 پیمانه کنجد، 1/4 پیمانه عسل، 3 پیمانه شیر، 1/2 پیمانه پودر بادام ، 1/4 پیمانه گردوی خوردشده و 1/2 پیمانه پسته خورد شده را با یک دیگر ترکیب کنید.

خواص معجون با عسل طبیعی

استفاده از مغزی‌جات سالم می‌تواند کمک بسیار زیادی به پیشگیری و درمان بیماری های مختلف کند. در این معجون ها مغز گردو استفاده شده که مغز گردو غنی از امگا 3 بوده که بسیار برای سلامت مغز مفید است.
پسته سرشار از آهن و پروتئین است که برای افرادی که از کم خونی رنج می برند توصیه می شود. بادام محتوی آنتی اکسیدان می باشد که برای جلوگیری از عملکرد رادیکال های آزاد مفید است و به بهبود عملکرد قلب نیز کمک می کند.
همچنین ویتامین‌ها و املاح معدنی موجود در بادام هندی باعث شده تا این مغزیجات خوش طمع، علاوه بر افزایش انرژی، خواص درمانی فراوانی داشته باشند.
این مغزیجات حاوی 20 نوع پروتئین می باشند و مواد معدنی فراوانی را در خود جای داده اند که در صورت مخلوط شدن با عسل طبیعی، خواص خوراکی و درمانی عسل طبیعی را چند برابر می‌کنند. این محصول در رده محصولات سوپر فود جای گرفته و به تمام کسانی که به انرژی مضاعف نیاز دارند توصیه می شود.

ترکیب عسل و لیموی تازه

عسل طبیعی و لیمو هرکدام خواص بی نظیری دارند به طوری که ترکیب آن ها با یکدیگر معجزه می کند. کافیست که عسل طبیعی و لیموی ترش تازه را با یک دیگر ترکیب کرده تا شاهد اثرات معجزه آسای آن باشید.
ترکیب عسل طبیعی و لیمو به پاکسازی کبد، کاهش وزن و بهبود عملکرد دستگاه گوارش کمک می‌کند. همچنین این ترکیب برای پوست نیز فواید بسیاری داشته به طوری که آکنه های پوستی را از بین می برد و سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و به سم زدایی بدن می‌پردازد.
بهتراست نصف لیموی تازه، یک قاشق چایخوری عسل طبیعی خام و مقداری آب را مخلوط کرده و به طور ناشتا میل کنید. ترکیب آب، عسل و لیمو بسیار در درمان سرفه‌های خشک و مخاطی و همچنین سرماخوردگی و گلو درد موثر است. نوشیدن روزانه این ترکیب فوق العاده  بدن شما را مقاوم می‌کند.
این ترکیب معجزه آسا به شما در جهت دریافت بیشتر ویتامین ها کمک می کند.

ترکیب عسل و دارچین

این ترکیب به طور ویژه ای برای کاهش وزن و لاغری مفید است؛ زیرا این ترکیب باعث چربی سوزی بیشتر شده و اگر همراه خوردن این ترکیب ورزش هم بکنید، زودتر به نتیجه دلخواه خود می رسید.
ترکیب عسل و دارچین در آب ولرم روشی موثر برای کاهش وزن است، اما باید این نکته را مد نظر داشته باشید که این ترکیب باید با رعایت رژیم غذایی مناسب و ورزش منظم همراه باشد. ترکیب عسل و دارچین، گلو درد را بهبود می بخشد و بسیاری از عفونت‌ها و باکتری های گلو را از بین می‌برد.
عسل طبیعی همچنین به رشد و تقویت ریشه مو کمک می‌کند.
کافیست مقداری پودر دارچین ارگانیک را با یک لیوان آب گرم و یک قاشق غذاخوری عسل خام طبیعی را ترکیب کنید تا شاهد اثرات معجزه آسای آن باشید.

ترکیب عسل و فلفل

اگر به دنبال یک سم زدای قوی می گردید، ما به شما ترکیب عسل و فلفل سیاه را پیشنهاد می کنیم؛ این ترکیب پوست را پاکسازی کرده و به رفع بوی بد دهان می پردازد.
بسیاری از محققان این ترکیب را برای درمان سرفه و سرماخوردگی، موثر می دانند.
کافیست که یک قاشق چای خوری پودر فلفل سیاه طبیعی را در فنجان ریخته و اجازه بدهید تا با آب جوش دم بکشد، سپس دو قاشق غذاخوری عسل طبیعی را به آن اضافه کنید.

 ترکیب عسل و سیر

مصرف این ترکیب شگفت انگیز باعث کنترل رفلاکس اسید معده می شود.همچنین این ترکیب به تقویت سیستم ایمنی و از بین بردن باکتری ها و قارچ ها کمک می کند.
کافیست 10 حبه سیر تازه را به قطعات کوچک تر خرد کرده، سپس یک شیشه دردار تهیه کنید و سیرها را داخل آن بریزید؛ بعد حدود 16 قاشق غذاخوری عسل به آن بی‌افزایید و 5 روز در یک مکان بدون نور قرار دهید.
بعد از گذشت 5 روز، ترکیب را به یخچال منتقل کرده و هر زمان که احساس کسلی یا وجود عفونت در بدن خود کردید، این ترکیب معجزه آسا را نوش جان کنید.